SpaceX un Tesla šefs Īlons Masks (Elon Musk) pastāvīgi pilnveido savu mērķi iekarot Marsu – par to ikdienā var pārliecināties ikviens viņa Twitter sekotājs. Runājot par Marsa kolonizāciju, jau izdomāts, ka pirmā cilvēku grupa, kas apmetīsies uz šīs planētas, dzīvos īpašos stikla kupolos – tā vismaz apgalvo pats Masks, atbildot uz jautājumu Twitter.

Miljardieris un uzņēmējs, kurš šonedēļ kļuva par trešo bagātāko cilvēku pasaulē, bieži  runājis par ambīcijām savas dzīves laikā aizceļot uz Marsu un padarīt cilvēci par tā saukto “daudzplanētu sugu”. Viņš jau izdomājis, ka pirmie Marsa kolonisti dzīvos pagaidu mītnēs, pirms tiks meklēts kāds radikālāks risinājums, lai padarītu Sarkano planētu cilvēkam pieejamāku.

Reklāma

Masks arī izteicies, ka cer – Marsu līdz 2050. gadam apdzīvos miljons cilvēku. Lai padarītu planētu apdzīvojamāku, Īlons Masks plāno izmantot teraformēšanu. Šis process ietver Marsa polos esošā ledus spridzināšanu ar kodolieročiem. Tādējādi tur esošais ledus izkustu un izraisītu paātrinātu Marsa sasilšanu, sasniedzot dzīvošanai piemērotu temperatūru. Masks gan atzīst, ka šis process norisinātos ļoti lēni.

Vienlaikus pērn “Nature Astronomy” publicētajā pētījumā apgalvots, ka “Marsa teraformēšana nav iespējama, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas”. Tomēr, vai tas Īlonam Maskam liks atkāpties no sava mērķa? Protams, ka nē! Tieši pretēji – jo cītīgāk tiek domāts, kā ar tiem pašiem kodolieročiem padarīt Marsu siltāku un līdzīgu Zemei. Par to liecina kaut vai Īlona Maska Twitter profila bilde, kurā attēlots teraformēšanas process. Savukārt SpaceX internetveikalā iespējams iegādāties T-kreklu ar nosaukumu “Nuke Mars” (latviski aptuveni – uzspridzini Marsu).

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
17 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Elektriķis

Īlons kā tāda pelējuma sēne grib ievākties blakus ievārījuma burciņā :)

Krotow

Pagaidu risinājumi parasti ir visilglaicīgākie :D

Wolfram

Varetu labak afrikas tuksnesus padarit zalus un apdzivojamus,prieks kam tur ar marsiem krameties.ka saka ja neproti savu maju sakartot tad nemaci kaiminu ka to darit

digitalk

āfrikas tuksneši tūlīt paši sāks zaļot un plaukt, kad klimata izmaiņas pakausēs polārās cepures. bet, redz, citas valstis ir pret, jo nevēlas dzīvot zem jūras līmeņa. tā ka sākumā kļūsti par Zemes valdnieku un tikai tad māci citus dzīvot, vai arī vari nerakstīt muļķības kā variants.

NameName

Sahāras tuksneša smiltis baro amazones lietus mežus.

digitalk

vispār diezgan dīvains izteikums — stikls ir neizturīgs, slikti izolējošs materiāls, kura radīšanai nepieciešams nopietns daudzums enerģijas. līdzi tādus kupolus arī neaizvedīsi.

Eriks

Nu ko , planeeta Zeme ir piedirsta tagad pienaacis laiks Marsam . Ceru , ka tev nekas neizdosies . Pameegini varbuut papriekshu ar saviem millioniem attiiriit Zemi no meesliem un plastikaata . Uz Zemes vairs nav nevienas tiiras vietas . Jeb tas nav prieksh tevis izdeviigs bizness ?
Vai vispaar tu vari kaut ko izdariit labu cilveekiem uz Zemes jeb tikai dziivo savaas fantaazijaas un meetaa naudu uz visaam puseem .

digitalk

un šo grīnšitu cilvēks, kurš neprot 2020. gadā uzinstalēt latviešu valodas klaviatūras draiveri, velta cilvēkam, kurš 18 gados ir uzbūvējis komerciāli izmantojamu kosmosa transportu? varbūt tev vajag iet pabučot kokus? vai arī tu esi tik kruts supervaronis, ka tiksi galā ar astoņzobu mizgrauzi, kurš nīdē mūsu mežus vai ar ērcēm, kuras nīdē mūs?

Krotow

Delfu komentētāji būs atklājuši Kursoru.

digitalk

ah, jā. Maskam “nepatīk” Zeme pat personīgas naudas krīzes priekšā, tāpēc jāziedo kāds miljons — Elon Musk donates $1 million to plant trees after testifying that he’s cash-poor

no name

nu kurš grib būt pirmais un pēdējais marsa apdzīvotājs

no name

ņemam līdzi sērkociņus – skābekli kaut kā aizdedzināt vajadzēs

no name

pirmie alkoholiķi uzturēsies īpašas kamerās – ja viņi vispār izturēs to vājprātu ko no viņiem prasa

no name

Elon – neviens uz tavu jocīgo marsu nelidos tā pat vien

no name

apsoli ma 76 jaunavas debesīs?

no name

neviens tak tur nelidos drošā navē ja nu vienīgi traki pārņemtie ar zinātni

digitalk

izskatās, ka priekš tevis tas būs pārsteigums, bet komentāros drīkst rakstīt vairāk par viena SMS zīmju skaitu un vēl labāk ir noformulēt domu iepriekš. iesaku tev patrenēties notepadā un tad ar kopīpeistu ielikt pie komentāriem.