Reklāma

Electrolux izstrādājis putekļsūcēju, kas izgatavots no 100% otrreizēji pārstrādātiem materiāliem

Jaunākie raksti

Xiaomi laiž pārdošanā Mijia 610 L Rock ledusskapi

Xiaomi Ķīnā uzsācis pārdot Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapi. Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapim ir 20 nodalījumi...

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

Electrolux sper svarīgu soli ceļā uz materiālu vairākkārtēju izmantošanu sadzīves tehnikas nozarē, – sadarbībā ar „Stena Recycling” ir izstrādāts putekļsūcēja prototips, kas izgatavots no 100% otrreizēji pārstrādātiem un atkārtoti izmantotiem materiāliem. Projektā tiek risinātas dažas no galvenajām pārstrādes problēmām, vienlaikus izpētot, vai mājsaimniecībā lietotā tehnika ir cikliska jeb atkārtoti izmantojama.

Pasaulē katru gadu saražo vairāk nekā 400 miljonu tonnu plastmasas, bet mazāk nekā 12% no tās iegūst no pārstrādātiem materiāliem. Ražotājiem ir grūti atrast pietiekami drošus un pastāvīgi augstvērtīgus pārstrādājamos materiālus.

Kā savas nozares celmlauzis Electrolux 2010. gadā pirmo reizi pievērsa uzmanību otrreizēji pārstrādātas plastmasas trūkumam pasaulē, izmantojot projektu „Vac from the Sea” jeb „putekļsūcējs no jūras”. Lai arī pārstrādāto materiālu saturošo produktu apjoms kopš tā laika ir palielinājies visā nozarē, tas tomēr saglabājas zemā līmenī.

Jonas Samuelsons (Jonas Samuelson), Electrolux izpilddirektors, jau iepriekš paudis, ka uzņēmums ir apņēmies līdz 2030. gadam samazināt savu ietekmi uz klimatu. Viņu papildinot, Jānis Juška, „Electrolux Latvia” tirdzniecības veicināšanas speciālists, skaidro: „No produkta dizaina un materiālu izmantošanas līdz pat jauniem uzņēmējdarbības modeļiem pastāv normatīvās prasības, kā arī jautājumi par kvalitāti un drošību, kas jārisina. Ražošanas procesā mums ir jāpanāk līdzsvars – lai, palielinot atkārtoti izmantoto un pārstrādāto materiālu daudzumu, ir pārdomātas arī galaprodukta iespējas tikt pārstrādātam.”

Prototips kā pētījums

Lai veiksmīgāk virzītos uz nosprausto mērķi, Electrolux sadarbojas ar „Stena Recycling” – uzņēmumu, kas izmestās elektroiekārtas sadala izejmateriālos jauniem produktiem vai enerģijas reģenerācijai. Mērķis ir uzzināt vairāk par to, kā izveidot ilgtspējīgu pārstrādātas plastmasas, kā arī neapstrādāto materiālu izmantošanu elektroiekārtu nozarē.

Pirmais vērā ņemamais rezultāts ir inovatīvs putekļsūcējs, kas izgatavots no 100% pārstrādātas plastmasas un atkārtoti izmantotām sadzīves elektroiekārtu sastāvdaļām. Plastmasa un tās sastāvdaļas ir no patērētājiem paredzētiem elektroniskiem produktiem, piemēram, lietotiem matu žāvētājiem, putekļsūcējiem un datoriem.

Prototips ir izstrādāts, lai izpētītu materiālu vairākkārtēju izmantošanu sadzīves tehnikā – koncentrēšanās uz patēriņa precēm sniegusi ieskatu pārstrādāto produktu un sastāvdaļu kalpošanas laikā, kas savukārt veicina izpratni par patērētāju paradumiem un viņu attieksmi pret pārstrādi.

Putekļsūcēja prototips ir daļa no Electrolux programmas „Better Living”, kas ir plāns, lai līdz 2030. gadam patērētājiem visā pasaulē nodrošinātu labāku un ilgtspējīgāku dzīvi. Zīmols nospraudis mērķi līdz 2030. gadam visās produktu kategorijās izmantot vismaz 50% otrreizēji pārstrādātu materiālu.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma