“Mini”, iespējams, gatavojas vienam no radikālākajiem jaunajiem modeļiem uzņēmuma vēsturē – autoražotājs izrādījis elektriskā minivena “Urbanaut” konceptu. Auto dizains tapis, veidojot idejas, kā varētu izskatīties mobilitāte pilsētās pēc 10 gadiem, kombinējot elektroauto, autonomās braukšanas tehnoloģijas un jaunas dizaina idejas.

Pagaidām šis dizains eksistē tikai virtuāli un nav neviena reāli prototipa, taču “Mini” bosi pilnīgi nopietni apsver šādas automašīnas radīšanu, tiesa, ne ātrāk kā 2027. gadā. Tomēr kompānijas vadītājs Bernds Korbers norāda, ka “Urbanaut” dizainā redzami atsevišķi elementi, kurus ieraudzīsim jaunās paaudzes “Mini” automašīnās, kas pie klientiem nonāks, sākot ar 2023. gadu.

Reklāma

Vizuāli šis koncepts atgādina “VW ID.Buzz”, taču tas ir izmēros mazāks – 4,46 metrus garš, kas gan tik un tā ir par 26 centimetriem vairāk nekā pašreizējais “Mini Countryman”.

“Mini” pārstāvji atklājuši, ka “Urbanaut” tiek apsvērtas vairākas ražošanas versijas, proti, piecvietīgs pasažieru auto, kā arī versija, kas piegādās kravas salīdzinoši īsos maršrutos. Tas “Mini” (un BMW koncernam) dotu konkurentu cīņā ar “VW” un “Mercedes” busiņiem. “Mini” šobrīd strādā pie nākamās paaudzes hečbeka izstrādes, kurš autosalonos nonāks 2023. gadā, bet tam ļoti drīz sekos arī jaunais “Countryman”. Zināms, ka jaunie auto tiks piedāvāti arī elektriskajās versijās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1030

Piecvietīgs – diez vai, ņemot vērā sanitāri-epidemioloģisko situāciju, kas diez vai pilnībā atgriezīsies pirmskovida ēras sliedēs, un paradumi jau arī mainās un vēl mainīsies.

Elektriķis

Nesatraucies, par visu ir padomāts: bildē redzams ka priekšējā logā karājās sejas maska :)