Sociālais tīkls Facebook ir zaudējis apelāciju pret tam uzliktu pienākumu izdzēst komentārus, kas bijuši saistīti ar Austrijas politiķes Evas Glavišnigas (Eva Glawischnig) apvainošanu un nomelnošanu.

Politiķe jau 2016. gadā bija tiesā iesniegusi prasību pret Facebook, norādot uz to, ka viņa komentāros nodēvēta par draņķīgu nodevēju un fašistu partijas pārstāvi, kas iedragājis viņas reputāciju. Facebook gan no savas puses norāda, ka daļā valstu komentāru dzēšana un bloķēšana ir aizliegta, jo tā pārstāv brīvas runas tiesības, tāpēc prasība šādus komentārus izdzēst visiem pasaules lietotājiem ir neatbilstoša.

Reklāma

Šo lēmumu ir pieņēmusi Austrijas Augstākā tiesa, un tas jādara tik ilgi, kamēr rīkojums būs spēkā. Tas pieņemts balstoties uz to, ka Eiropas Savienības Tiesa ir norādījusi, ka sociālo tīklu platformām var norādīt, ka šāda veida nomelnojoša un neatbilstoša informācija var tikt izņemta.

Saistībā ar Amerikas Savienoto Valstu prezidenta vēlēšanām Facebook pēdējos gados ticis ierauts dažādos skandālos par dezinformācijas sniegšanu un cilvēku balsu iespaidošanu un datu iegūšanu, tāpēc pēdējos gados sociālais tīkls ir izsaukts uz sarkanā paklāja itin bieži.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
1 Comment
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Spriežot pēc internetā atrodamā, uzbrauciens Facebook bijis vienīgais Evas publiskais sasniegums.