Piecus gadus ilgušie svētki ir beigušies – Google Photos no nākamā gada vidus pārtrauks bez maksas glabāt tavas un manas fotogrāfijas. Šis solis laikam jau bija neizbēgams, bet vismaz man šķita, ka Google Photos varēšu veidot rezerves kopijas mūžīgi un bez vietas ierobežojuma.

Google arī citiem datu uzkrāšanas servisiem vairs nepiedāvās tik dāsni bez maksas glabāt saturu – arī Google dokumenti un Excel tipa izklājlapas sāks aizņemt vietu Google Drive. Visai satraucoša ir izmaiņa, ka Google sāks dzēst saturu no kontiem, kuri nav izmantoti vismaz divus gadus.

Reklāma

Tātad no nākamā gada 1. jūnija visas foto ielādes Google Photos un datņu izveide Drive sāks uzkrāties bezmaksas 15 GB, ko Google mums ir tik vēlīgi piešķīrusi par iespēju demonstrēt neskaitāmas reklāmas. Bezmaksas foto krātuve tiks saglabāta tikai Google Pixel viedtālruņu lietotājiem, bet arī tie varēs ielādēt tikai high-quality (Google maina maksimālo izmēru un samazina kvalitāti) attēlu, bet ne oriģinālās (neizmainītās) foto datnes.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
25 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

gan jau pabeiguši vai izgāzušies ar kārtējo AI apmācību projektu foto apstrādē (kā, piemēram, Picasa seju atpazīšana) un vajadzība pēc bezmaksas siera beigusies.

Čiekurs

Vai arī vecais stāsts par uzkrāto klientu bāzi, kuri brīvprātīgi piespiedu kārtā sāks maksāt, lai turpinātu izmantot iecienīto servisu. Neatceros, kurš serviss pirms pāris gadiem izdarīja līdzīgi.

digitalk

gan jau, ka no visiem aspektiem pa druskai. kaut kam jau vajadzēja bez maksas uzglabāt tikai raw bildes.

Čiekurs

Ā nē, atceros dažus piemērus gan no pašmāju nagu maucējiem- Tele2 piedāvājot neierobežoto internetu uz mēnesi un TETisti ar savām TV pakām.

Krotow

Viņi taču nestāv ar stangām un lāpām pie tavas mājas durvīm. Negribi, nelieto.

Čiekurs

Ar tādu pat toleranci, lūdzu, pie katra Apple brīnuma! :)

Krotow

Fotogrāfiem, kam darbam jāglabā daudz RAW-u, uzreiz jāparūpējas par cieto disku arhīvu un/vai atbilstošu maksas vietu kaut kur datu centros.

pajolis

loģisks solis, redzot, ka tagad katrs hujavejs nāk ārā ar 140mpx kamerām, suņu bildes sver vairāk nekā NFSu2 pirms 15gadiem

1039

es tik pamanīju, ka GP bildi var apstrādāt vairs tikai ar uzlabot, silts, vēss.
šķiet, ka vēl vasarā bija krietni vairāk iespēju, filtru kaudze.

Krotow

Meh, peles pie bezmaksas siera pašas sev sataisa problēmas. Būtu GP lietojis, tagad arī varbūt rautu matus :D

Kristaps Ķēdis

Nu, ko, tautieši. Apsveram domu atgriezties atpakaļ pie Dropbox?

Jānis

Kopš kuriem laikiem Dropbox ir bezmaksas, lai domātu par kaut kādu atgriezšanos?

Mārtiņš

Drīzāk OneDrive, jo tur tagad beidzot privātajiem kontiem sākuši piedāvāt palielināt standarta 1TB uz lielāku apjomu par sakarīgām naudiņām!

Jānis

Ja vajag 1TB un microsoft ofisus, tad jau var…
Bet tā gan google, gan apple piedāvā 200GB pa 3€ ir diezgan ok.

Un dropbox vispār izskatās drausmīgs, kur pirmā maksas opcija ir 10€ par 2TB

Pastebin

Man ir Asus cloud kautkādi 2GB ,bet augšuplādejis tikai vienu failu ,bet ir jau daudz citas alternatīvas.

Jurix

Izmantoju opciju pie LMT maksāt ±3€ mēnesī un ir 1TB OneDrive + pilns Office, ja nemaldos, 5 iekārtām.

KKTK

Tad labāk es turpinu maksāt par vienu cieto disku 5os gados mājās un backup servisu. Lai tā google iet dirst saules puķes lasīt.

Last edited 20 days ago by KKTK
Vilks

Es te paskaitīju, ka pa ~250-280€ var uzbūvēt lētāko NAS ar 4TB. Pāris gados jau viss atpelnīsies ieguldījumi.

Mārtiņš

Ierēķini vēl ik pa 2 gadiem jauna HDD iegādi, jo jebkura sistēma var nostrādāt 5 un vairāk gadus bez disk error un tik pat labi tie disk error izlec ik pa gadu pat neatkarīgi no HDD ražotāja, protams var jau izmantot garantijas remontu, bet tāpat viens HDD vajadzīgs rezervē, jo garantijas remonts ir ~30dienas bez HDD!

Krotow

Plus noēstā elektrība (ja NAS domāts birojam un visu laiku ieslēgts). Vēlams arī vienu NAS bez diskiem vai vismaz NAS mātesplati rezervei. Lai neiznāk kā Synology DS klientiem, kur visiem viņiem gada laikā izbeidzās uz plates uzlodētais Atom C2000 procis. Par konfigurācijas bekapu arī lai parūpējas.

Vilks

Nu ja NAS nobeidzas tad ir sū…. Varbūt labāk regulāri backup uz kādiem diviem diskiem un mākonī tikai aktuālais. Bet tā jau ir visas ekstras maksā, gribi lai visi dati ir visu laiku pieejami tas sadārdzina izmaksas. Gan NAS, gan Google variantā, katram jādomā, kas viņam piemērotākais.

Pastebin

Var jau izmantot rūteri kuram openwtr ar usb flash atmiņu kā NAS , vienīgi lēns un bildes var noraut podā usb kļūdas dēļ… 😆

Vilks

HDD mūža ilgums man vismaz ir + 5 gadi, jā tā elektrība ir grūti aprēķināma, jo tur kā nu kurš NAS tērē ļoti aptuveni Normal 20W, Standby 10W, kas attiecīgi ir 1.22€ mēnesī ja visu laiku ir Standby mode, ja visu laiku ir Normal mode tad x2.
30 dienas jau var dzīvot uz otra HDD un cerēt ka tas nenomirs :). Uz tā 4tb NAS jau var glabāt ne tikai bildes, bet arī PC backup un par cik 4TB ir diezgan daudz tad visu ģimeni var pieslēgt + radus ja viņi tev uzticas.

Jancis

Neprecīzi iztulkots. 15Gb vēl aizvien būs bezmaksas, ja lietos vairāk, būs jāmaksā. Plus, visa veida dokumenti tiek iekļauti tajos 15Gb.
Un arī tas vēl, manuprāt, ir dāsni.

> The change, which will occur on 1 June 2021, will mean users must pay for additional storage on Google One if they wish to upload photos beyond the free 15GB limit.

mda

Nu Neko, turpmak par diviiti menesi glabashu uz iCloud. Nevares vairs lozhnjat google pa manam bildem, kas ari nav slikti, lai gan neka slepjama man tur nav.

Last edited 20 days ago by mda