NASA nākusi klajā ar paziņojumu, ka gatavojas palaist ar Eiropas Kosmosa aģentūru kopīgi radīto satelītu Sentinel-6 Michael Freilich. Tas pētīs jūras līmeņa izmaiņas, kas ir galvenais klimata pārmaiņu rādītājs, un ko vislabāk pārraudzīt no orbītas. Būtiski, ka šis uzdevums tiks veikts sadarbībā ar SpaceX – Sentinel-6 palaišanai tiks novietots uz SpaceX Falcon 9 raķetes

Satelīts, kura palaišana paredzēta 21. novembrī, nosaukts bijušā NASA Zemes zinātnes nodaļas direktora Maikla Freiliča (Michael Freilich) vārdā. Viņš arī mudinājis aizsākt okeānu izpēti no kosmosa. Atrodoties aptuveni 1335 km lielā augstumā, Sentinel-6 Michael Freilich varēs pārraudzīt aptuveni 90% no pasaules okeānu platības un fiksēt pat tādas izmaiņas jūras līmenī, kas mērāmas pāris centimetros.

Reklāma

Salīdzinājumā ar iepriekšējiem izmēģinājumiem Sentinel-6 satelīts sniegs uzlabotas jūras līmeņa uzraudzības iespējas. Piemēram, varēs izsekot mazākām jūras līmeņa izmaiņām, īpaši kas attiecas uz krasta līnijām. Šādā veidā iespējams gūt pilnīgāku priekšstatu par mainīgo okeānu.

Tikmēr 2025. gadā Sentinel-6 Michael Freilich pievienosies dvīņu satelīts Sentinel-6b, kas veiks nepārtrauktus jūras līmeņa paaugstināšanās mērījumus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Sesks

Kādus tik ” cēlus” mērķus neizdomāsi spiegu satelītiem !

digitalk

nē, tad nebūtu kopprojekts. par spiegu satelītiem neviens netaisnojas, tos vienkārši neafišē un palaiž ar armijnieku struktūras raķetēm.