Tā vien izskatās, ka Eiropa tomēr metīs kažoku uz otru pusi, lai liegtu pilnībā šifrēt čata saziņu. Varbūt ne pilnīgi uz otru pusi, bet varam sagaidīt, ka WhatsApp, Signal, Telegram un citiem saziņas servisiem būs jāpiedāvā šifrēšanas atslēga, kas ļautu policijai atšifrēt saziņu.

Iespējams, ka jautājums par pieeju šifrētai saziņai aktualizējies pēc vairākiem neseniem teroristiskiem uzbrukumiem Francijā un Austrijā, bet tiek uzskatīts, ka idejas autori ir ASV Federālais izmeklēšanas birojs un Eiropols.

Reklāma

Eiropas Komisijai, visticamāk, bez lielām diskusijām tiks likts izstrādāt regulas projektu, kas pēc tam izies parasto Parlamenta un Padomes procedūru. Pēc tam varam sagaidīt pāris mēnešu pārejas periodu, kuru laikā WhatsApp, Signal, Telegram un citiem saziņas servisiem nāksies izstrādāt pieejas atslēgas šifrētai saziņai. Šifra atslēgas būs jāglabā saziņas servisiem, kā arī tās pēc pieprasījuma nāksies izsniegt tiesībsargiem.

Pagaidām gan nav zināms, kā šis viss izskatīsies uz papīra un kā tas tiks ieviests praksē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kārlis

kautkā neticas, ka tas izdosies.
cik tur darba izveidot privātu chatbotu, privātām vajadzībām.

Usinss

Telegram Putinam nepadevās… Ja vajadzēs, būs tor klienti un lai skrienas. Ja deputāti domā, ka terorisma plānus kaļ whatsap, tad viņī ir debiili. Ir pierādīts: sms un tor.

Kristaps K.

Telegram jau tagad atbalsta Tor, es no datora tikai tā lietoju.

Krotow

Kā tur bija – nokaujot pūki (Krievija), pats kļūsti par pūķi. No vienas puses saprotu. No otras – pilnīgi nepareiza pieeja. Tā vietā lai aizsūtītu atpakaļ tos, kuri Eiropā saskrējuši un sapeldējuši, bojās dzīves savējiem.

Kristaps H

Gribētos gan piebilst, ka šis dokuments ir “EU Council Resolution”. Tas nav juridisks dokuments, un tam nav juridiski saistoša spēka. Respektīvi šis dokuments šādā redakcijā netiks ieviests un nav tam paredzēts. Tas ir pielidzināms sarakstei ar domu “mēs par šo parunājām, esam izklāstijuši problēmu, un visi piekrīt, ka būtu jāizstrādā kāda veida plāns un jāturpina par to diskutēt”. Dokumentā gandrīz katrā lapā tiek minēts kas šis nav “vienvirziena plāns”, un ka jebkāda veida iejaukšanās datu šifrēšanā ir rūpīgi jāizsver kopā ar tehnoloģiju uzņēmumiem, kā arī rūpīgi jābalansē ar cilvēktiesībām uz privātumu un sarakstes neaizskaramību. Kopsavilkumā, šeit pat gribot nevar īsti… Read more »

digitalk

būsim jau tieši — valstij nekad nav sevišķi rūpējis sarakstes privātums, īpaši, kad tas apdraud vadoņu labklājību un tad daaaudz zemāk nodokļu maksātāju drošību.

Ivars Dzerve

Law Enforcement Access ir pilnīgi normāla lieta un visās telekomunikāciju saziņas tehnoloģijās ir iekļauts “by default”, piemēram mobilo sakaru centrle, utt. Tikai normāli, ja arī citas komunikāciju tehnoloģijas/lietotnes pakļaujas šai prasībai.