Šobrīd par baumām uzskatāma informācija norāda uz Xiaomi vēlmi jau nākamajā gadā piedāvāt 200 W vada uzlādi viedtālruņiem. Augustā izziņotais Xiaomi Mi 10 Ultra piedāvā 120 W vada uzlādi un 50 W bezvadu uzlādi ar saderīgām uzlādes ierīcēm. Tiek solīts, ka vada uzlādei līdz 100% aizņem 23 minūtes, kamēr bezvada uzlāde – 40 minūtes. Te droši vien vajadzētu pieminēt, ka parasts ofisa klēpjdators barojas no 65 W, kamēr paši dullākie spēlēm paredzētie klēpjdatori tiek nobaroti no aptuveni 230 W uzlādes ierīcēm.

Pavisam nesen Xiaomi nāca klajā ar vēlmi piedāvāt 80 W bezvadu uzlādi viedierīcēm. Šobrīd reti kurš viedtālruņu ražotājs pārkāpis 40 W robežu vada lādēšanai, OnePlus piedāvā 30 W bezvadu lādētāju, bet tam iekšā jau ir aktīvā dzesēšana. Bet ierindas lietotājam šobrīd jāsamierinās ar 10 līdz 15 W bezvadu uzlādi. 80 W šajā kontekstā izklausās pēc vājprāta. Apple tikko palielināja iPhone uzlādes ātrumus līdz 20 W (vada) un 15 W (bezvada MagSafe, tikai iPhone 12 sērijai).

Reklāma

Vismaz šobrīd tiek uzskatīts, ka 100… 120… 200 W uzlāde viedierīcēs ir par traku, tā nedos jēdzīgu uzlādes ātruma palielinājumu, vienlaikus sataupot akumulatora resursu. Apmēram tāds pats mārketinga solījumu vājprāts ir 4K ekrāns, 108 megapikseļi un 16 GB RAM viedtālrunī. Attīstība, protams, ir laba lieta, bet šajos gadījumos pircējs maksā par to, ko nevar jēgpilni izmantot.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
geksis

200 w uzlādes ierīcēm ugunsdzēšamais aparāts nāks komplektā? :)

Krotow

Tur jau vajag kasti ar CO2 balonu un garās metāla stangas :)

LAN

Interesanti, ka lielāka lādēšanas jauda, salīdzinot ar milzīgo auto akumulatoru lādēšanu. 🤔

Krotow

Līdz auto lādēšanas zemākajai robežai (3,3 kW) tur vēl ir ko augt. Bet tad telefona lādēšanai vajadzēs šķidruma dzesēšanu un lielu radiatoru ar ventilatoru blakus.

LAN

Nē, es runāju par 12V svina akumulatoru.

Krotow

Arī par to iedomājos. Taču vairums par 12V aķiem, ja runa ir par auto lādēšanu, kāreiz nedomā :)

Janis Murnieks

P.M.P.O ?

Krotow

Un telefona patiesais ražotājs būs Xioaiemi.

digitalk

pat googel ads ātri noorientējās ar konteksta reklāmu :D

comment image

Last edited 17 days ago by digitalk