Reklāma

Microsoft sadarbībā ar Baltijas augstskolām atklāj ikvienam pieejamu digitālo prasmju pilnveides programmu

Jaunākie raksti

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast,...

Apple Pay bezkontakta norēķini no šodienas pieejami arī Luminor klientiem

Luminor banka no šodienas saviem klientiem piedāvā norēķinus ar Apple Pay – drošu norēķinu veidu ar iPhone un Apple Watch,...

Tesla plāno arī Norvēģijā “Supercharger” uzlādi piedāvāt konkurentu elektroauto

Elektroauto ražotājs Tesla plāno paplašināt šogad aizsākto pilotprogrammu, kas paredz piedāvāt uzlādi "Supercharger" punktos jebkura ražotāja elektriskajai mašīnai. Kā...

Donalda Trampa sociālo mediju kompānija paziņo, ka piesaistījusi 1 miljardu dolāru

Oktobra otrajā pusē rakstījām par to, ka Donalds Tramps pēc neveiksmes ar savu blogu radījis jaunu sociālo mediju "TRUTH...

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai...

Lai atbalstītu mūsdienīgu zināšanu apguvi, Microsoft globālās iniciatīvas ietvaros sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Inovāciju centru LUMIC, ISM Vadības un ekonomikas universitāti Viļņā un Igaunijas Biznesa skolu Tallinā uzsāk “Digitālo prasmju pilnveides programmu Baltijā”, kas būs pieejama ikvienam Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājam. Plānots, ka darba tirgū pieprasītas zināšanas katrā valstī apgūs vairāk nekā 10 000 cilvēku.

“Digitālo prasmju pilnveides programma Baltijā” ir personīgās attīstības ietvars, kas balstīts uz pašmācību un kurā ikviens interesents attālināti varēs apgūt darba tirgū aktuālas zināšanas sev piemērotā laikā un tempā. Jaunās mācību programmas mērķauditorija ir gan studenti, gan dažādu profesiju pārstāvji neatkarīgi no vecuma un nozares, kurā viņi strādā. Programmā ir divi moduļi: pirmajā modulī pieejama biznesa un datu analīze, bet otrais programmu un lietotņu izstrādes modulis ļauj apgūt programmatūras un sistēmu projektēšanas pamatprincipus, kā arī izstrādes un testēšanas metodes. Astoņu nedēļu ilgā pašmācība tiks papildināta ar praktiskām nodarbībām, kuru laikā mācību programmas vadītājs ar piesaistītajiem nozares ekspertiem sniegs ieskatu zināšanu pielietojamībā. Lai saņemtu apliecinājumu par kursa beigšanu, mācību noslēgumā būs jākārto tests.

“Darba tirgus visā pasaulē patlaban piedzīvo straujas un visaptverošas pārmaiņas, jo attālinātais darbs, procesu digitalizācija un automatizācija maina zināšanu un prasmju struktūru. Pasaules Ekonomikas foruma jaunākā pētījuma rezultāti liecina, ka tuvāko piecu gadu laikā aptuveni 50% darba ņēmēju būs nepieciešama pārkvalificēšanās. Šobrīd ikvienam no mums ir svarīgi negaidīt, bet domāt par tādu zināšanu un iemaņu apgūšanu, kas palīdzēs sekmīgi izmantot jaunās tehnoloģijas savā labā un būt pieprasītam darba tirgū tagad un nākotnē,” uzsver Microsoft Centrālās un Austrumeiropas multivalstu reģiona vadītāja Anke den Oudena (Anke den Ouden).

“Viens no nozīmīgiem izaicinājumiem Latvijas ekonomikas turpmākai attīstībai un konkurētspējas stiprināšanai starptautiskā tirgū ir uzņēmumu jauda efektīvi pielietot jaunās tehnoloģijas, kas arvien straujāk ienāk mūsu ikdienā. Pašlaik Latvijas uzņēmumi savu digitalizācijas potenciālu neizmanto pilnībā. It īpaši tas vērojams mazo un vidējo uzņēmumu sektorā. Lielā mērā tas ir saistīts ar darbinieku un vadītāju nepietiekamajām zināšanām un prasmēm. Tāpēc svarīga ir ikviena iniciatīva, kas mudina iedzīvotājus rūpēties par digitālo prasmju pilnveidošanu,” skaidro Latvijas ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

“Digitālās transformācijas procesā straujas pārmaiņas piedzīvo ne tikai darba vide, bet arī izglītības process. Arvien lielāka loma karjeras izaugsmē ir zināšanām, ko darbinieks apguvis papildus formālajai izglītībai. Turklāt svarīga ir spēja pašizglītoties, apgūstot zināšanas patstāvīgi. LU Inovāciju centra LUMIC un Microsoft mācību programma ir veids, kā ikvienam sev izdevīgā laikā un vietā apgūt mācībās vai darbā noderīgas digitālās prasmes un nekavējoties tās pielietot praksē,” uzsver LU Inovāciju centra LUMIC  vadītāja prof. Signe Bāliņa.

“Digitālo prasmju pilnveides programmas Baltijā” ietvaros zināšanas varēs apgūt kādā no šiem piedāvātajiem virzieniem: biznesa analīze, datu analīze, bezkoda un mazkoda programmu izstrāde (low-code/no code) vai lietotņu izstrāde. Biznesa analīze ietver iemaņas darbā ar datiem, piemēram, datu vizualizāciju un analīzi, mākoņdatošanas pamatus un to pielietojumu biznesa attīstībai. Datu analīzes kursā tiek piedāvāts apgūt datu vizualizācijas pamatus, darbības ar Microsoft platformu Power BI un citas datu izmantošanas pamatzināšanas. Bezkoda un mazkoda programmu izstrādes kursā tiks apgūta programmatūras un sistēmu projektēšana, kā arī izstrādes un testēšanas metodes. Zināšanas par lietotņu izstrādi palīdzēs vienkāršot, pārveidot un automatizēt biznesa procesus.

Ikviens programmas dalībnieks varēs sagatavoties, lai kārtotu eksāmenu un saņemtu Microsoft sertifikātu. Motivētākajiem programmas dalībniekiem būs iespēja pieteikties virtuālai praksei, kurā iegūtās zināšanas varēs pielietot dzīvē.

Mācības ir bez maksas un notiks angļu valodā.

Programmai iespējams pieteikties līdz 31. decembrim. Praktiskās nodarbības ar mācību programmas vadītājiem sāksies 2021. gada janvārī.

Piesakies mācībām šajā reģistrācijas formā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
0 komentāri
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: