“Maxima Latvija” Latvijā ir ieviesusi dokumentu skenerus  bezkontakta vecuma pārbaudei, tādējādi efektivizējot ikdienas darbu kolēģiem un uzlabojot klientu iepirkšanās pieredzi. Pilotprojekts norit “Maxima XX” veikalā Mūkusalas ielā 73, Rīgā, kur klientiem, kas vēlas iegādāties preces ar vecuma ierobežojumu, eID kartes pārbaude tiek veikta attālināti  ar jaunajiem skeneriem.

Pateicoties dokumenta strīpkodam, kasieris dokumentu var noskenēt attālināti, klientam to uzrādot noteiktā attālumā. Šāda dokumentu skenēšana kasierim automātiski sniegs informāciju par personas vecumu, to vairs nevajadzēs rēķināt manuāli. Šādu dokumentu pārbaude ir gan drošāka, jo kasierim nav kontakts ar dokumentu, kā arī ievērojami ātrāka un efektīvāka nekā manuāla personas identifikācijas pārbaude.

Reklāma

“Ikdienas veikala darbā raita vecuma pārbaude ir būtiska brīžos, kad klients vēlas iegādāties preces, kurām ir piemērots vecuma ierobežojums. “Maxima Latvija” veikalu kases sistēmās jau ir funkcija, kura informē kasieri tajā brīdī, kad noskenēts produkts ar vecuma ierobežojumu. Šāds process kļūst arvien populārāks visā pasaulē it īpaši tāpēc, ka lietotājiem sniedz lielāku drošību, ievērojamāku precizitāti un papildu ērtībai ātrākai iepirkšanās pieredzei. Ieviešot šādus skenerus pirmo reizi Latvijā, ieguvēji ir gan “Maxima” klienti, gan arī kasieri, kuri turpmāk klientus varēs apkalpot raitāk, drošāk un vēl precīzāk,” stāsta “Maxima Latvija” IT departamenta direktors Mārtiņš Smilga.

Patlaban skeneri pilotprojekta ietvaros ir pieejami “Maxima” veikalā Mūkusalas ielā 73, Rīgā. Veiksmīgas testēšanas rezultātā plānojam paplašināt šādu skeneru izmantošanu arī citos “Maxima” veikalos Latvijā, kā arī rast risinājumu iespēju skanēt ne tikai eID karti, bet arī pasi.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
20 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Tad jau labi, tagad puikas varēs pirkt aliņu ar mammas ID karti! :)

hoho

tad jau nakosais solis biometrija veikalos,pirkstu nospiedumu un vari iepirkties baac ka riebjas tie pretigie new world orderisti

Andris

Nākamais pārkāpums,datu zagšana.

john

tieshi ta jau tagad lietojot paldies karti tiek ievakti dati, ko perc. Izkatas ka nakotne tiesham staigasim ar chipiem galva ……

Hhbbbb

Un?? Tev ir ko slēpt? Domā, ka banka neredz ko tu pērc? Facebook un Google jau tagad zina, pie kādām bildēm tu rausti un cik ilgi.

hoho

runa nav par slepsanu,nepatik ka atra soli tiek istenoti cianas gudro protokoli un totala kontrole,kurs grib lai katru pirdienu registre un uzliek sodu ka nopirdies ne tur kur var

Inguss

Tas, ko šādā veidā lasa, ir “mašīnlasāmā zona” nevis strīpkods (domāts svītrkods?). Mašīnlasāmajā zonā, izmantojot optiski atpazīstamas rakstu zīmes (OCR fonts), cita starpā, ir ierakstīts personas dzimšanas datums, no kā var aprēķināt vecumu..

pajolis

es nesaprotu, kapec nevar vienkarsi bankas kartes NFC nodot šo info?

Piu

Kāpēc lai karte šo informāciju nodotu saldējuma tirgonim uz ielas?

Pecis

Nesaprotu… kur ir problēma parādīt dokumentu no attāluma. Kā arī elementārā matemātika. Nav jau integrāļi jāvelk :).

digitalk

redze ne visiem ir perfekta. gribi diskriminēt darbiniekus pēc tuvredzības? galu galā tas nav vilciena mašīnists.

hoho

tadus atbrivot no amata,ja neredz naudu saskaitit tad darbinieks nevar stradat veikala

digitalk

nu a tevi izkastrēt, jo no tāda genofondam jēgas nekādas.

hoho

ko apvainojies?es tak tevi neapvainoju brivmurnieki ir sliktie ne jau tu

hoho

pricom vecuma parbaude?tas tacu saglaba id kartes info un kraj nelikumigi datus,pietiek anonimi sikajiem uzradit tikai pardevejai ka drikst un viss,atkal brivmurnieku idejas tiek kultivetas

KKTK

Varbūt komatus un garumzīmes aliec? Pilnīgi nekas nav saprotams, ko tu raksti?

hoho

nau laika es rakstu ar vienu roku ar otru turu telefonu

Feita Black

Domāju, ka tas līdzi nes riskus, ka daudzi jaunieši lietos kāda pieaugušā identifikācijas karti, lai nopirktu alkoholu vai cigaretes.
Rakstā runā tikai par ID kartēm, ko tad, ja ir tikai pase?

digitalk

uz eID ir foto, to var labi redzēt. atšķirība no uzrādīšanas vai nolasīšanas ar skaneri būs minimāla.
ja ir pase, ej caur kasi.

Last edited 26 days ago by digitalk
hoho

jautajums digitalk,vai nebaidies ka mapite par tevi bus visa tava dzive,onkuls aiz okeana uzklikskinot redzes taa digitalks pirka jagermeister maxima 20.34 12.septembri 2020 ?Un ne tikai tur bus vel dati kurus var izmantot ka vajag un uztaisis tevi par alkoholiku ja vajadzes.Es nevelos lai zina tik daudz tapec dusmojos.