web analytics

Microsoft nācis klajā ar pēdējos gados lielāko Excel atjauninājumu

Jaunākie raksti

“Coinbase” stūrē publiskas kompānijas virzienā

Kriptovalūtu tirdzniecības uzņēmums "Coinbase" nolēmis kļūt par publisku kompāniju. Uzņēmums ceturtdien, 25. februārī, ASV Vērtspapīru un biržu komisijā iesniedza...

Gandrīz puse pārdoto viedtālruņu Japānā pagājušajā gadā bijuši iPhone

Šī gada pirmajos mēnešos ienāk arvien jauna un jauna informācija par dažādiem 2020. gada finanšu un pārdošanas datiem, tāpēc...

Zoom sāks piedāvāt automātiskos subtitrus arī bezmaksas versijas lietotājiem

Videokonferenču rīks Zoom līdz 2021. rudenim plāno piedāvāt automātisko subtitru veidošanu arī bezmaksas lietotājiem, tiesa, šobrīd šai iespējai nepieciešams...

“Mercedes” nevēlas sasteigt atteikšanos no iekšdedzes dzinējiem

Vācu autoražotājs "Mercedes" iepriekš iepazīstinājis ar dažādiem plāniem, kā uzņēmums plāno pārstrukturizēt savu biznesu nākotnes elektroauto tirgum. Autoražotājs pamazām...

HP atpērk HyperX no Kingston

HP Inc. ar Kingston noslēguši vienošanos par HyperX pārdošanu HP. Darījuma summa ir 425 miljoni dolāru par HyperX datorspēļu...Microsoft savā blogā paziņojis, ka veic pēdējos gados lielāko uzlabojumu savā izklājlapu programmatūrā Excel. Tagad Excel atbalsta plašāku datu tipu klāstu. Tas nozīmē, ka Excel izklājlapās tagad var ielikt ne tikai skaitļus un tekstu, bet arī lietotāja pielāgotu informāciju.

Šos pielāgotos datus var strukturēt un izvietot tā, lai viena šūna varētu uzņemt dziļu un kontekstuālu informāciju par noteiktu tēmu (piemēram, konkrētu produktu vai atrašanās vietu), kurai var piekļūt, izmantojot ritināšanas izvēlni. Pielāgotie datu tipi ietver arī reāllaika (live) formāta datus, kurus jebkurā laikā var atsvaidzināt. Tas nozīmē, ka Excel izklājlapās glabātajai informācijai vairs nav jābūt statiskai, un kļūdu iespējamība ir samazināta.

Microsoft norāda, ka gaidāmā Excel atjauninājuma nozīmi sākotnēji varētu būt grūti uztvert, taču uzsver, ka šādi paplašina datu izmantošanas iespējas. Microsoft skaidro, ka līdz šim Excel izklājlapas režģis bijis plakans jeb divdimensiju. Tomēr ne visi dati ir nemainīgi un ievietojami 2D formātā. Tieši tāpēc Excel pievienotā trešā dimensija ļaus ievietot pielāgotus datus – ne tikai sausus skaitļus un tekstu, bet arī dziļu hierarhisko datu kolekciju, atsauces uz citiem datu tipiem, attēlus, reāllaika info utt.

Jāpiezīmē, ka vislielāko labumu no šī Excel atjauninājuma varētu gūt Microsoft Power BI, datu vizualizācijas un biznesa inteliģences pakalpojumu jomā strādājošie.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
digitalk

labāk būtu uzlabojuši tādu elementāru lietu, kā CSV importēšana. citādi tik pat līks, kā 97-tā gadā.
ņemt atdalītāju no reģionālajiem uzstādījumiem un nepiedāvāt to izvēlēties pie importa ir klasisks programmētāju šaurpierības paraugs, kad jāplāno lietošanas scenāriji.

Krotow

CSV imports Excel tiešām ir milzīgs fui jau tā bēdīgi slavenajam kantorim. Darba Win datoros tieši CSV importa dēļ tika paralēli instalēts LibreOffice, kur nav problēmu izvēlēties gan lauku atdalītājsimbolu gan kodējumu.

Nelabojams

Precīzi. Man pa laikam nākas strādāt ar lieliem CSV datu masīviem un tad jātaisa viss caur pakaļu.
Un 3D tabulas arī ir jaunums tikai priekš exceļa. Jau 90.gadu sākumā tāds 3D bija kādai no vecajiem tabulu procesoriem, varētu būt SuperCalc’am vai kaukam tamlīdzīgam. Savulaik uzrakstīju grāmatvedības progu uz šitā vienam kantorim. Makrosos :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: