Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta (MIT) pētnieki strādā nepagurdami un nu atklājuši veidu, kā, izmantojot saules enerģiju, iegūt dzeramo ūdeni arī teritorijās, kur raksturīgs ilgstošs sausums un sauss gaiss, piemēram, tuksnešos. Pētnieki parādīja, kā viņu izstrādātā ierīce izmanto saules enerģiju, lai iegūtu mitrumu no sausa gaisa, pirms tam to kondensējot uz ūdens savākšanas plāksnes/šķīvja.

Sistēma darbojas, izmantojot temperatūras starpību starp gaisu un ierīci, ļaujot adsorbējošam materiālam jeb ūdens savākšanas plāksnei sakrāt šķidrumu, kas nonācis uz tās virsmas.

Pētnieki norāda, ka izstrādātā ierīce varētu būt praktisks ūdens ieguves risinājums attāliem reģioniem ar ierobežotu piekļuvi ūdens resursiem un elektrībai. Risinājums spēj darboties vidē, kur mitruma līmenis sarucis līdz pat 20% robežai, un tam nav nepieciešama ārēja enerģijas padeve, izņemot jau saņemto saules enerģiju.

Jāatzīmē, ka MIT komanda pirms pāris gadiem jau izstrādāja līdzīgu risinājumu ūdens ieguvei tomēr tam bijuši daži būtiski trūkumi. Piemēram, ierīce izstrādātā koncepta dēļ nebija praktiska lietošanai ar lielu vērienu un neradīja pietiekami daudz ūdens.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
0946

No saules enerģijas vai tomēr izmantojot saules enerģiju?

KKTK

Forši, ka tās universitātes tā sacenšas. Beigās arī kaut kas sanāks! https://www.youtube.com/watch?v=-6T3ICXWqjc

yuris72

Nu, bet jau pirms vairākiem gadiem i-netā tika aprakstīts par iekārtām kas no gaisa, tuksnesī, savāks mitrumu, uzkrās to tādā kā tornī, lai pēc tam to varētu izmantot. Bija ar visām bildēm, šķērsgriezumā..