web analytics

Pētnieki: Koronavīruss uz tālruņa ekrāna var izdzīvot gandrīz mēnesi

Jaunākie raksti

Atvērta reģistrēšanās jau trešajai “Deep Tech Atelier” konferencei

No trešdienas, 24. februāra, ir oficiāli atvērta reģistrācija jau trešajai “Deep Tech Atelier” konferencei, kas šogad būs veltīta kosmosa,...

Esi mazais, bet apkalpo kā lielais – risinājumi mazajiem uzņēmējiem ērtiem un vienkāršiem norēķiniem ar klientu

Digitālā transformācija norēķinu jomā pēdējos gados bijusi pietiekošo strauja, lai, dodoties uz veikalu, mēs varētu aizmirst par sīknaudas un...

Noplūduši video ar potenciālajām Samsung radītajām papildinātās realitātes brillēm

Sociālajā tīklā Twitter kāds lietotājs dalījies ar diviem neoficiāliem video, kuri, iespējams, potenciāli parāda jaunos Samsung produktus - papildinātās...

Jaunā “Mercedes” C-klase būs pieejama tikai ar četrcilindru motoriem

"Mercedes" iepazīstinājis ar jauno C-klases modeli, kura uzdevums būs kārtējoreiz mēģināt pārspēt šīs klases līderi "BMW 3. sēriju". Vizuāli mašīna...

Citadeles klientu apkalpošanas serviss jau sesto reizi atzīts par labāko Latvijā

Citadeles klienti visā Baltijā saņem vienu no labākajām apkalpošanas pieredzēm, un Latvijā Citadele jau sesto reizi ierindota pirmajā vietā...Austrālijas Nacionālās zinātnes aģentūras pētnieki atklājuši, ka vīruss, kas izraisa COVID-19, nonācis uz gludām virsmām, piemēram, viedtālruņiem un papīra naudas, var tur uzkavēties krietni ilgāk nekā gripas vīruss. Pētnieki norāda, ka koronavīruss uz šādām virsmām var aktīvi dzīvoties līdz pat 28 dienām. Salīdzinājumam gripas vīruss, atrodoties līdzīgā vidē, ir aktīvs un dzīvotspējīgs 17 dienas.

Pētījumā atklāts, ka koronavīruss esot ārkārtīgi izturīgs, salīdzinot ar citiem dažādiem vīrusiem. Secināts, ka īpaši dzīvotspējīgs tas esot uz gludām virsmām, taču uz auduma un citiem porainākiem materiāliem spēj izdzīvot līdz 14 dienām.

Lai arī pētījums pierādīja, ka ir ļoti svarīgi regulāri dezinficēt tālruņa ekrānu un citas virsmas, pats eksperiments kvalitatīvas vīrusu izpētes dēļ tika veikts visai tālu no reālās dzīves apstākļiem – nemainīgā 20ºC temperatūrā un tumšā vidē, lai novērstu UV staru iedarbību.

Tikmēr nesen kādā citā eksperimentā atklāts, ka pieskaršanās virsmai nav populārs veids, kā izplatās COVID-19. Krietni lielāka iespēja koronavīrusam nonākt uz virsmas ir klepus, šķaudīšanas, kā arī smagas elpošanas dēļ.

18 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
18 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
uldis valters

Ierosinu telefonus turēt stikla burkās ar skrūvējamu vāku,pieņemt zvanus un zvanīt attālināti un tikai gumijas cimdos, skaļi komunicējot ar ierīci no 2m attāluma. Pēc katras uzlādes mainīt usb kabeli, vai cītīgi dezinficējot bezvadu uzlādes ierīci ar zilajiem graudiņiem. Lai mums visiem laba veselība!:)))))))))

azad

Gluda virsma ir arī flīzes, lamināts, siena. Pārsvarā veikalu grīdas ir ar flīzēm, sanāk ka tur tas dzīvo nemitīga. Kā arī visi pārējie vīrusi un baktērijas. Un ja izslēdz gaismu, tad vispār mūžību:D

digitalk

“Gluda virsma ir arī flīzes, lamināts, siena”

nē, tās ir porainas virsmas. paņem mikroskopu un paskaties.

Jurčiks

Kāpēc tur papīra nauda pieminēta, kas ar visām citām virsmām?
Es īsti neticu šim pētījumam, izskatās pēc mēģinājuma iebaidīt jauno paaudzi kas 24/7 lieto viedtālruņus nelietot papīra naudu.
No viedtālruņiem viņi neatteiksies, bet vismaz no papīra naudas tad atteikties tak var!

digitalk

viņi ir no Austrālijas, šis fakts tev neliek aizdomāties?

pateikšu priekšā kāda ir Austrālijas “papīrnauda” — tā neburzās, negrib normāli degt un neslīkst ūdenī, jo ir no speciāli izstrādātas plastmasas. tāpēc tā ir daudz gludāka par papīra/kokvilnas naudu pārējā pasaulē.

Jurčiks

no kurienes par Austrālijas plastmasas naudu gan lai es uzzinātu, ja kursorā nav par to raksts? :P

digitalk

būt erudītam un lasīt vairāk par vietējām ziņām vēl nav noziegums ;)

Meh

Kāda jēga ir no tāda eksperimenta, ja tas tiek darīts pilnīgā tumsā. Maldinoši rezultāti, laikam normālā gaismā nesanāk “iespaidīgie” rezultāti.

KKTK

Nē, UV ātrāk noārda vīrusa aizargslāni (kroni). Un lai pabiedējot izspiestu maximālo ilgumu, nācās lietot tumsu.

Jurčiks

ja nu kāds vēl atcerās, ka mainstream ziņās ņirgājās par pirmajiem paziņojumiem ka UV iznīdējot vīrusu..

digitalk

UV-A, UV-B vai UV-C? vai arī par to tev nav raksta Kursorā, un tāpēc tu neko nezini?

Pre

Absurds un loti tendenciozs petijums, kas konfilktē ar reālās dzīves pierādījumiem. Medicinas nozare jau atzinusi – inficeties var tikai esot ciešā kontaktā vismaz 15 minūtes. Inficēties no virsmām praktiski ir neiespējami. Virusam nepieciešama dabiskā vide, kurā tas var izdzīvot. Dabiskā vise ir cikvēka organisms, nevis telefons. Vīruss nav parazīta ola, kas var mēnešiem vai gadiem gaidit. Kursors.lv tiešam nevajadzētu pubilcēt šādus rakstus.

Pre

Kā minēts pētījuma anotācijā, šie zinātnieki atzīst: “SARS-CoV-2 can remain infectious ..bla bla” Tas nozīmē – pastāv risks inficēties no virsmas. Lai gan realitātē risks praktiski ir nulle. Taču raksts var raisit liekas bažas cilvēkam parastajam,piem. tantei Ludzā, lai gan bažām nav pamata.
P.S. Pielauju, ka Tu nenemtu rokās telefonu, ja zinatu, ka uz tā virsmas atrodas vīruss…jo kas zina, a ja nu saker? Tā būtu teju ikviena normāla cilvēka reakcija – baidities, atgrūst. Tāpēc labāk lieki nedalamies ar stresa riska info :)

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: