Protams, ka pasaules vēstures lappuses nekrāsojas tikai gaišās krāsās, un ir piedzīvoti patiesi nežēlīgi notikumi, kuriem vēl pat nav apritējusi simtgade, bet tie jau guļ aizmirstībā vai tiek vispār noliegti. Šeit runa ir par holokaustu jeb ebreju masveida iznīcināšanu Otrā pasaules kara laikā. Facebook šajā sakarā norādījis, ka no savas platformas noņems visu saturu, kas noliedz vai izkropļo holokaustu.

Šobrīd pasaulē turpina pieaugt antisemītisms jeb aizspriedumi pret ebrejiem, kā arī īpaši jauniešu vidū novērojams tas, ka tie necik nezina par holokaustu. Facebook jau agrāk ir saskāries ar spēcīgu kritiku par to, ka ļāva holokausta noliegšanas saturam brīvi izplatīties savā platformā. Marks Zukerbergs, kurš cita starpā pats ir ebrejs, iepriekš labi parādījis Facebook iecietību pret holokausta noliegšanu kā piemēru, ka atbalsta vārda brīvības principus. Tāpēc šāda satura noņemšana var šķist nepārprotams lēmums uzņēmumam, kuru bieži apsūdz arī par naida runas uzkurināšanu.

Papildus satura noņemšanai, kas noliedz vai izkropļo holokaustu, sākot ar šī gada beigām ikvienu, kurš platformā meklē ar šo tēmu saistītu informāciju, Facebook novirzīs uz ticamiem trešo pušu informācijas avotiem. Vienlaikus norādīts, ka šādu politiku Facebook nevar īstenot vienā dienā, tam būs nepieciešams zināms laiks līdz speciālisti tiks apmācīti šāda satura atlasē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene

Drīz bans būs arī tiem kas lietos tādus nevainīgus vārdus kā “balts”, “melns”, jo kādam tas var šķist rasistiski, vai radīt iespaidus par naida runu.

digitalk

bilde laba, ja ieskatās :D
cepums Keitijai!

Elisia

Arvien pretīgāk.

diplogic

Un kā ar okupācijas noliegšanu?

Last edited 13 days ago by diplogic