Uzņēmums Apple ir iesniedzis pieteikumu tiesā pret Kanādas uzņēmumu Geep, jo atklājies, ka vairāk nekā 100 000 iPhone, iPad un Apple Watch ierīču nonākušas otrreizējā tirdzniecībā, kaut arī tās bijis nepieciešams pārstrādāt.

Kompānija Geep nodarbojas ar elektronisko ierīču pārstrādi, un tās uzdevums bija pārstrādāt noteiktu skaitu Apple preču, taču, kā izrādījies, tad trīs darbinieki esot tās piesavinājušies un pārdevuši tālāk, kas šajā gadījumā ir sodāma darbība. Geep no savas puses atzīst, ka preces tikušas nozagtas, taču savai aizstāvībai uzņēmums apgalvo, ka tas nav zinājis par šādu shēmu, kaut arī Apple pieejamā informācija liecina, ka šie trīs ir bijuši tieši vadošie darbinieki.

Apple pieprasa, lai Geep atgriež visu pārdoto produktu peļņu, kā arī papildus 19,84 miljonus EUR, bet Geep vēlas šo naudu piedzīt no trim vainīgajiem, ja tiesa atzīs Apple prasību. Apple šo shēmu atklājis nosacīti nejauši, jo audita rezultātā atklājies, ka Geep nosūtītie produkti nonākuši tirdzniecībā, ko varējis izsekot ar sērijas numuriem. Tāpat otrreiz pārdoto ierīču skaits – 103 845 – precīzi sakritis ar to skaitu, kuras ir iespējams izsekot, jo Wi-Fi versiju produktus šādi nav iespējams izsekot.

Apple mājaslapā ir vesela sadaļa ar informāciju par to, kā katrā valstī nodrošināt oficiālo pārstrādi un pretī saņemt arī kādu finansiālu kompensāciju. Pieejama sadaļa arī par Latviju latviešu valodā. 2018. gadā Apple pasaule iepazīstināja ar savu pārstrādes robotu Daisy, kas bija spējīgs ļoti precīzi izjaukt vairākus uzņēmuma produktus, lai uzlabotu pārstrādes kvalitāti un jaudu.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
9 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Būtu labāk tos telefonus izdalījuši remontētājiem kā donorus.

Usinss

Rodas jautajums, kapēc bija jāiznīcina, ja tehnika bija darba kārtībā? Un kāpēc pieprasa peļņu? Saprtu, ja būtu jāatmaksā visi radušīes izdevumi, lai nogādātu tehniku uz pārstrādi utt. Bet ne jau peļņu. Paši nedadomāja, ka var notirgot veco tehniku.

digitalk

ja tehnikas nolietojums ir tik liels, ka neatbilst firmas tālākpārdošanas standartiem, tad kas var aizliegt tai utilizēt produktu atbilstoši likumdošanas normām? beidz murgot par “nedadomāja”.

0857

ja eplfonus varēs nopirkt caur kreisajām shēmām un diespas, lētāk kā eplstorē, tiem zudīs brīnumaina gaisma ko tie izstaro un pievilina pircējus.

ne jau ka apple neredz un nesaprot, ka tos varētu pārdot, bet vienkārši tas nesakrīt ar viņu mērķiem.

KKTK

Eipl nav zaļa kompānija. Viņi ir Ķīnas “pērc un pēc gada izmet” smoga modeļa atzars.

digitalk

diez vai tev patiks atbilde “liela bankrotējušo daļa”, jo konkurenci kā reizi sastāda ķīnīzerveidīgie atkritumu lauku barotāji (čau, Sopranos un Šķēle). man patīk sporta elektronikas ražotājs Favero no Itālijas — vienmēr var dabūt atbalstu un rezerves daļas. ir vēl daudz labu piemēru, bet tie visi tāpat ir nišas uzņēmumi. neviens popražotājs mūsdienās necenšas būt “zaļš”, līdz Temīdas zobens nav pielikts pie pakaļas.

capsx

Šis gan ir dīvains teikums – “Tāpat otrreiz pārdoto ierīču skaits – 103 845 – precīzi sakritis ar to skaitu, kuras ir iespējams izsekot, jo Wi-Fi versiju produktus šādi nav iespējams izsekot.” …

digitalk

IMEI numurs ir unikāls un viegli izsekojams mobilo operatoru tīklos.