Google nākusi klajā ar paziņojumu, ka nākamajos trīs gados ieguldīs 1 miljardu ASV dolāru partnerattiecību veidošanai ar izdevējiem ar mērķi nodrošināt jauna veida ziņu pieredzi.

Google un Alphabet izpilddirektors Sundars Pičajs (Sundar Pichai) norādījis, ka pēdējos gados darīts patiešām daudz tieši ziņu industrijas atbalstam, mēnesī nodrošinot 24 miljardu lielu apmeklējumu skaitu ziņu vietnēm visā pasaulē. Tāpat ar ārkārtas finansējumu 300 miljonu ASV dolāru apmērā Google atbalstījusi vietējos medijus visā pasaulē, palīdzot pārvarēt  Covid-19 radītās krīzes sekas. Papildus šiem un citiem pasākumiem Google investēs vēl 1 miljardu ASV dolāru trīs gadus ilgai partnerībai ar ziņu izdevējiem, plānojot radīt jauna veida saturu.

Avots: Google

Google News Showcase būs tā sauktie “stāstu paneļi”, kas sniegs plašāku kontekstu lasītājiem, izmantojot laika nogriežņu grafikus, sarakstus, saistītos rakstus un cita veida risinājumus vieglākai informācijas uztverei. Google uzskata, ka News Showcase arī palīdzēs izdevējiem veidot dziļākas attiecības ar lasītājiem.

Google News Showcase no 1. oktobra ir pieejams lasītājiem Brazīlijā un Vācijā, savukārt tuvāko mēnešu laikā parādīsies arī citās pasaules valstīs. Šī iespēja būs pieejama pakalpojumā Google News, taču sākotnēji tikai Android ierīcēs, nedaudz vēlāk pie tās tiks arī iOS lietotāji. Paredzams, ka nākotnē Google News Showcase parādīsies arī Google Search un Google Discovery.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Labāk būtu ja būtu atstājuši Google reader dzīvu. Es negribu palaist garām kādu Kursora rakstu jo kāds Google algoritms izdomā, ka mani tas neinteresētu.

Kristaps Skutelis

Feedly. Mēs jau gadiem izmantojam Feedly :)