Dienu pēc tam, kad Apvienotās Karalistes valdība paziņoja par vislielāko jauno koronavīrusa gadījumu skaitu (22 961), ticis arī atklāts, kas pie šī visai krasā pieauguma vainojams. Saskaņā ar vairākiem avotiem, Microsoft Excel izklājlapa ar laboratorijas rezultātiem sasniegusi maksimālo ietilpību, un dati par 15 841 Covid-19 gadījumu laikā no 25. septembra līdz 2. oktobrim nemaz netika augšupielādēti Lielbritānijas valdības informācijas panelī.

Anglijas Sabiedrības veselības iestāde (PHE) gan nav apstiprinājusi, ka šajā kļūmē būtu vainojama tieši pati Excel programma, bet gan drīzāk tā ir “tehniska problēma datu ielādes procesā”. Microsoft Excel izklājlapās var būt līdz 16 384 jaunām kolonnām un 1 048 576 rindām, un kaut arī precīzs kļūdas iemesls nav noskaidrots, visticamāk, tajā var vainot Excel datu ielādes limitus un to, ka dokuments nav ticis atjaunināts.

Būtiski arī tas, ka šī visa dēļ netiek izsekotas arī, iespējams, tūkstošiem kontaktpersonu, kuras jau paspējušas inficēties. Tas, savukārt, nozīmē to, ka inficēšanās riskam pakļauti krietni vairāk cilvēku nekā parasti.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Lai nu ko, bet mīkstā ofisa atjaunošanai uz vismaz 2016 angļiem naudas pietiktu. Pat LibreOffice 6 un 7 arī atbalsta “garās” tabulas. Būs atkal izcēlušies ar savām nacionālajām īpatnībām – inovācijas komplektā ar novecojušu infrastruktūru.

digitalk

lai arī viņi skaitās vecā, ietekmīgā un bagātā nācija, NHS tur vidēji atbilst mūsu veselības “aprūpes” sistēmai, plus “slimo” ar vecuma kaitēm (atcerēsimies, kā izspiedējvīruss nogrāva teju pusi NHS IT infrastruktūras, tikai tāpēc, ka vecas opsistēmas bija izliktas ar pliku pakaļu internetā).