Eiropas Savienība gatavo likumu, kas varētu pieprasīt viedierīču un datoru ražotājiem nodrošināt iespēju izmantot ierīces bez uzstādītas liekas programmatūras. Ierobežojumi šādā veidā reklamēt savus servisus attiektos arī uz Google un Apple.

Nenoliedzami būtu patīkami redzēt ierīces bez reklāmu lietotnēm un bez dažādām papildu lietotnēm, kas reklamē Google vai Apple maksas pakalpojumus, bet tas varētu palielināt ierīču cenas.

Nav pagaidām skaidrs, kā tas varētu attiekties uz datoru ražotājiem, jo šobrīd tastatūras, peles un RGB LED gaismiņu pārvaldības programmās redzam arī lietotņu veikalus iekšā.

Apple un Google varētu saņemt liegumu savās ierīces izvēlēties pēc noklusējuma pašu meklēšanas dziņus, pašu mūzikas straumēšanas servisus un citas līdzīgas iespējas un pakalpojumus. Lietotājiem būtu jābūt tiesībām no ierīcēm atinstalēt visas lietotnes.

Sagaidāms arī, ka dažādām saziņas platformām varētu uzlikt lielākus pienākumus un atbildību rūpēties par tur izvietoto saturu. Protams, tas nozīmēs to, ka Facebook, Twitter un citiem nāksies vēl vairāk rūpēties par lietotāju izvietoto saturu.

Jau šī gada decembrī būtu jābūt lielākai skaidrībai par Eiropas nostāju šajos jautājumos. Likumprojektu vēl jāapstiprina dalībvalstīm un Eiropas Komisijai. Tas varētu prasīt pat vairākus gadus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Oskars

Pedeja rindkopa, vienkarsi nosit jebkadu gaismas staru uz labaku nakotni lietotajiem noperkot ierici. Jo kada valsts noteikti barojas no korupcijas utml. Un vispar bezjedzigi ir vairaki likumprojekti, kurus it ka apspriezh, bet izmainjas nekadas. Kaa tad bija ar google monopola stavokla izmantoshanu, kur eiropas savieniba uzlika sodu? Un “pienjema”, ka google nevar no rupnicas uzstadit kaut ko. Nekas nemainijas.

rododanders

Ar nepacietību gaidu rezultātus. Jo 10x patīkamāk ir lietot tīru Android, nekā apkarinātu ar Samsung/Huawei softiem ko nevar izdzēst nemaz un launčeriem. Pār tīru Android!

Janis Murnieks

Huawei apkarinājumus ( vismaz lielāko daļu ) var atinstalēt . Samsungs gan te grēko pamatīgi .
Tiesa pabakstot nedaudz AndroidOne nepavisam neradās vēlme tādu lietot .

Kaspars

štrunts par instalētām, drīzāk besī, ka lieko nevar atinstalēt (te vairāk par mobilajiem telefoniem)

Krotow

Tieši tas. Tai skaitā OEM datoros. Un vēl datoram/telefonam/planšetei – jaunam un pēc factory reset – saraksts ar ražotāja piedāvātajiem servisiem un programmām, kur atķeksēt ko uzstādīt. Turpat var piemest paskaidrojumus, kas darbosies un nedarbosies, ja uzliks vai neuzliks to vai šo servisu utt. Mēs sapratīsim, ko no tā visa mums (ne)vajag.

wils

Financial Times https://www.ft.com/content/1773edd6-7f1d-4290-93b6-05965a4ff0db raksta drusku ko citu. Par tiesībām atinstallēt jebkuru aplikāciju. Un otrs – par informāciju, kas tiek ievākta no lietotājiem un to izmantošanas specifiku.