Baterijas mazu bērnu vidū joprojām ir cieņā un nereti gluži kā konfekte pazūd mutē. Bateriju ražotājs “Duracell” cenšas šo problēmu risināt un radījis veidu, kā atturēt mazus bērnus tās norīt. Uzņēmums savām 2032., 2025. un 2016. izmēra litija monētu baterijām pievienojis rūgtu pārklājumu, kas ir tik nepatīkams, ka par spīti to vilinošajam izskatam, bērni šīs baterijas noteikti neizvēlēsies kā košļājamo materiālu.

Jaunās baterijas, kuras Duracell sāka izlaist septembra sākumā, satur īpašu pārklājumu, kas, reaģējot ar siekalām, rada ļoti nepatīkamu un rūgtu garšu mutē. Šāda pieeja, visai ticams, atturēs bērnus no šo bateriju norīšanas. Kompānija norāda, ka bateriju norīšana  vien divu stundu laikā organismā var izraisīt kaitīgu ķīmisko reakciju. Padarot baterijas rūgtas, Duracell plāno mazināt šo problēmu.

Jāteic, ka šāda pieeja izmantot rūgtu līdzekli, kas atturēs no nejaušas sīkrīku norīšanas, nav nemaz tik jauna. Videospēļu kompānija “Nintendo” jau pāris gadus izmanto līdzīgu metodi,  lai atturētu bērnus no fizisku spēles “Switch” kārtridžu ēšanas.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Ko tik neizdomās, lai dabiskajai izlasei neļautu atbrīvoties no slinkiem un nevērīgiem patērētājiem.

Ēriks Ēriks

Tā jau ir vecāku atbildība, glabāt baterijas bērniem nepieejamā vietā

geksis

Un kā lai tagad pārbauda, vai baterija ir pilna vai tukša?!! :D

0927

jāpārzāģē…!

0927

labi, bērni sajutīs garšu un izspļaus…bet mazizglītoti meitieši, ieraugot pārsvītrotā bērna simbolu, var nolemt ka tās ir tās pašas anti baby pills, garša rūgta – kā jau zālēm….