Uzņēmums Microsoft publiskojis plašāku analīzi savam zemūdens datu centra projektam Natick, kurš aizsākās jau 2015. gadā, un šajā vasarā pēdējā eksperimenta objekts pēc divu gadu perioda tika izvilkts no ūdens.

Īpašā caurule jūras konteinera izmērā tika aprīkota ar tādu tehniku, kādu Microsoft izmanto saviem virszemes centriem, vienīgi izsūknējot visu skābekli un kontrolējot telpas mitrumu. Tas galu galā pierādījis, ka kļūdu skaits ir astoņas reizes mazāks kā klasiskajiem datu centriem, jo, kā norāda eksperti, tad datortehnika patiesībā nav domāta videi, kādā dzīvojam mēs cilvēki.

Avots: Microsoft
Avots: Microsoft

Pieejamā informācija un dati norāda uz to, ka šādi risinājumi var būt draudzīgi gan videi, kā arī to uzstādīšana, loģistika un, protams, ekonomiskais pamatojums ir praktiski un efektīvi. Līdz šim projekts pierādījis, ka šāda datu centra izveide, uzstādīšana līdz strādājošam režīmam aizņem 90 dienas, kas ir visai īss laiks. Tāpat efektivitāti nodrošina tas, ka tādējādi tiek izslēgti daudzi korodējošie materiāli, kā arī samazināts izmešu daudzums. Papildus tam, tādējādi tiek saglabāta arī virszemes teritorija, kura, pieaugot pasaules iedzīvotāju skaitam, ir visai nozīmīgs mērs.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
heheh

Par to vai draudzīgs videi vēl var plaši diskutēt, jo tieši ūdens apkārt to visu dzesē, kas savukārt nozīmē to, ka tiek sildīts ūdens jau tā papildus globālajai sasilšanai.

geksis

Ja neiedziļinās sīkumos, tad varētu šķist, ka tev taisnība, bet …
Virszemes datu centrs tāpat jādzesē un ņemot vērā visus procesus, kas nepieciešami lai to nodrošinātu (dzesēšanas šķidruma ražošanu, piegādi utt.), kā arī to, ka zemūdens dzesēšanai vajadzētu būt (teorētiski) efektīvākai, pieņemu, ka videi nodarīts tiek mazāks kaitējums. (neesmu, veicis pētījumus, un neesmu tos arī meklējis, tāpēc negarantēju, ka mana doma ir 100% patiesa)