Reklāma

Jauno Volvo automobiļu salonā tagad būs vēl tīrāks gaiss

Jaunākie raksti

Apple HomePod mini viedā skaļruņa apskats – ierīce, kas pagaidām buksē

Mana pirmā pieredze ar viedajiem balss asistentiem sākās 2020. gada sākumā, neilgi pēc tam, kad biju pievienojies Kursors komandai....

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #416 (06.05.2021)

6. maija radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...

Samsung Galaxy S8 turpmāk vairs nesaņems atjauninājumus

Samsung Galaxy S8 sērijas viedtālruņi ir vieni no pirmajiem Android modeļiem, kas varēja paļauties uz ilgiem drošības ielāpiem, bet...

Dienasgaismu ieraudzījusi Donalda Trampa “sociālo mediju platforma”

Marta beigās ziņojām, ka Donaldam Trampam varētu būt pašam sava sociālo mediju platforma, kas tiktu palaista tuvāko pāris mēnešu...

ASUS Zenfone 8 izziņošana gaidāma 12. maijā

Sagaidāms, ka jau 12. maijā ASUS izziņos Zenfone 8 sērijas viedtālruņus. Pagaidām vēl nav zināms, vai tiešām ASUS nodēvēs...

Uzņēmums Volvo Cars savos automobiļos ieviesis pasaulē pirmo premium gaisa kvalitātes tehnoloģiju, kas ļauj Volvo vadītājiem elpot tīru un veselīgu gaisu savu automobiļu salonos, kā arī attīrīt salona gaisu jau iepriekš, pirms došanās ceļā.

Uzņēmuma jaunā Advanced Air Cleaner tehnoloģija ir aprīkota ar sensoru, kas mēra PM 2.5 līmeņus salona iekšienē, nodrošinot funkciju, kas nav pieejama nevienā citā pašlaik tirgū esošā automobilī.

Ķīnā, kur PM 2.5 mērījumi un ar tiem saistīti pakalpojumi ir stabili iedibināti, Volvo vadītāji var arī salīdzināt gaisa kvalitāti salona iekšienē ar ārpus automobiļa esošo.

PM 2.5, kas norāda sīko daļiņu matērijas apjomu gaisā, ir plaši pielietota mērvienība gaisa kvalitātei. Globālā mērogā daudzas pilsētu teritorijas cieš no PM 2.5 vērtībām, kas pārsniedz Pasaules veselības organizācijas noteiktos ieteicamos līmeņus, akcentējot nepieciešamību samazināt to ietekmi līdz minimumam.

Advanced Air Cleaner sistēma, kas kopš šā gada pavasara ir pieejama visos 90. un 60. sērijas Volvo modeļos, veidota uz Scalable Product Architecture (SPA) platformas. Tā iztīra sīkās daļiņas no salona. Pateicoties filtriem uz sintētisko šķiedru bāzes un jonizācijai, no salona var izvadīt līdz pat 95% visu PM 2.5 daļiņu.

Tas ļauj optimizēt gaisa kvalitāti automobiļa iekšienē, ierobežojot ar gaisa piesārņojumu un sīkajām daļiņām saistīto negatīvo ietekmi uz veselību. Tīrāks gaiss automobiļa iekšienē palīdz arī veicināt drošu braukšanu, jo veselīgs un svaigs gaiss var palīdzēt uzlabot autovadītāja koncentrēšanās spējas.

Attiecīgo Volvo modeļu vadītāji var arī izmantot viedtālruņu lietotni Volvo On Call (ja ir pieejama), lai vienkāršā veidā ieplānotu salona gaisa papildu tīrīšanu pirms došanās ceļā. Pēc tam šī lietotne paziņo vadītājiem par reālajiem PM2.5 līmeņiem salona iekšienē pēc tīrīšanas.

“Ar mūsu Advanced Air Cleaner tehnoloģiju jūs varat droši zināt, ka gaiss, ko elpojat sava Volvo salonā, ir tīrāks un veselīgāks,” uzsver Anderss Lofvendāls, Volvo Cars vecākais tehniskais eksperts salona gaisa kvalitātes jomā. “Mēs uzskatām, ka tīrs gaiss ir vajadzīgs cilvēkiem gan no veselības, gan no drošības viedokļa, un turpināsim centienus šajā jomā.”

Līdztekus Advanced Air Cleaner tehnoloģijai Volvo Cars nodarbojas arī ar veselīgas vides nodrošināšanu savu ražoto automobiļu iekšienē ar citādiem līdzekļiem. Volvo inženieru ilgtermiņa mērķis ir organisko vielu izmešu likvidēšana automobiļu iekšienē un alerģijas izraisošu materiālu samazināšana līdz minimumam salonu apdarē.

Uzņēmumā Volvo Cars iedibinātas stingras materiālu ieguves prasības piegādātājiem, lai līdz minimumam samazinātu smaku rašanos un izdalīšanos no salona iekšienē izmantotajām detaļām un materiāliem. Uzņēmums arī cieši sadarbojas ar dažādām universitātēm un citām institūcijām ar materiālu pielietošanu saistītos projektos, kā arī izstrādā aizvien stingrākus alerģiju standartus un ievieš tos automobiļu salonos.

Speciāla smaku vērtētāju komanda, ko uzņēmuma iekšienē dēvē par “Deguniem”, testē atsevišķus komponentus un arī automobiļa kopējo smaku izdalīšanas līmeni. Par spīti jauniem tehnoloģiju sasniegumiem, bez šīs komandas nevar iztikt smaku kontroles procesā, jo cilvēka deguns ir daudz jutīgāks nekā jebkādi analītiskie instrumenti.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
0939

Gaiss auto salonā nevar būt veselīgs kaut vai tā iemesla dēļ, ka no apdares materiāliem izdalās visādi štrunti. Runa var būt par mehāniski attīrītu gaisu, ko varētu nosaukt par nekaitīgāku, salīdzinot ar sastrēguma gaisu. Bet ne jau par veselīgu. Rakstot relīzes, vajadzētu tomēr pilnībā neatrauties no realitātes….

Reinis Rozitis

Vispār jau rakstā ir “veselīgāks”, kas gluži nav tas pats kas “veselīgs”.. jebšu tas ir tieši tas pats “nekaitīgāks”.

0939

tehnoloģiju, kas ļauj Volvo vadītājiem elpot tīru un veselīgu gaisu savu automobiļu salonos”

Reinis Rozitis

Pārstāvja teiktais – “gaiss, ko elpojat sava Volvo salonā, ir tīrāks un veselīgāks,” uzsver Anderss Lofvendāls”

KKTK

Pilnīgi piekrītu, ka tīrs gaiss mašīnā veicina drošāku braukšanu un atslābina nervus. Es personīgi nespēju pabraukt aiz kārtējās smirdošās TDeškas. Vai nu atpalieku kilometru vai par katru cenu apdzenu.

Einis

Ķip benzīnieki baigi foršāki…. Turpini tik atpalikt.

Juris

Tika aizskarta kūpošas ceškas tdeškas īpašnieka dvēsele :D

Krotow

Pret pākšaugus saēdušos braucēju atgāzēm tāpat nelīdzēs.

Arčiņš

Volvo pats nostūrēs malā ,ieslēgs avareikas un liks evakuēties. :)

0939

Pie -20C atvērs logus, izvēdinās salonu 10min. un pabrīdinās, ka nākamreiz apstāsies ceļā uz sanitāro pauzi)

Krotow

Drīzāk uzšķils dzirksteli un veiks ātro un karsto salona dezinfekciju.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: