Ceļu satiksmes kontrolei policija sākusi izmantot dronu, un tas jau fiksējis pāris agresīvu braucēju, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāmā” atklāja Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.
Krapsis atzīmē ne pārāk iedvesmojošo statistiku uz ceļiem – līdz 15. septembrim ceļu satiksmes negadījumos bojā gājis 91 satiksmes dalībnieks, bet 3025 ievainoti. Pērn šajā periodā avārijās bojā gāja 90 cilvēki, bet cieta 3361. Viņš arī norāda, ka līdz šim acīmredzami darīts pārāk maz, tāpēc jāturpina mūsdienu tehnoloģiju pielietošana pārkāpēju sodīšanā.

Valsts kontrole pērn aizrādīja policijai, ka tā par 5000 eiro iegādājusies bezpilota lidaparātu, tomēr tas nav lietots, jo izrādījies, ka Ministru kabineta noteikumi ar tādiem virs ceļiem lidot neļauj. Tagad nepieciešamā atļauja saņemta, un autobraucējiem jārēķinās, ka pārkāpumi var būt fiksēti arī no gaisa, norādīja Krapsis.

Krapsis arī atzina, ka negadījumu mazināšanai nepieciešama lielāka policijas kapacitāte, jo cilvēku daba ir tāda – ja policija nav redzama, pārkāpumi notiek. Visbiežāk autobraucēji izmanto mobilās ierīces pie stūres, bez vajadzības maina joslas, neieslēdz virziena rādītāju.

Lai pievērstu uzmanību ceļu satiksmes negadījumu mazināšanai, nedēļas garumā no trešdienas Eiropas Savienībā notiks Eiropas ceļu policijas tīkla (“Roadpol”) organizētā akcija “Roadpol Drošības dienas”, kurā policija pastiprināti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
20 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
0939

diez vai drons var noķert vadītāju….

Asb

Dronam nav jāķer vadītājs!

0939

tāds ir virsraksts!

Jurčiks

neķers, esot Hellfire raķete.

Agris

Šodienas vējā vēlu veiksmi agresīvo vadītāju ķeršanā :D

Toms

Policija palaidusi tautās video ar dronu darbībā – https://youtu.be/VHKHBg12_so

Agris

Interesanti – raksta par nepārtraukto vai agresīvu braukšanu. Protams, daļēji atbalstāmi, bet te arī skaidri policija zina, kurus satiksmes mezglus vajadzētu sakārtot, lai satiksme būtu plūdenāka un nebūtu vajadzības pārkāpt – vajadzētu strādāt kopā ar RD satiksmes departamentu un iznīdēt šādas vietas. Iespējams, redzamajā vietā var mēģināt izveidot apli, nedaudz gan traucē slīpums starp joslām, bet nav neiespējami

Bet

Policijai nav sakara ar ceļu ačgārnību, vai arī to pielietojumu maiņu 5-10-20 gadu laikā. Noteikumi pārkāpti? Jā. Pārējās lietas, lai domā tie kuriem tā ir atbildība

Agris

Tūlīt uzsnigs sniegs un šāds manevrs vairs nebūs noteikuma pārkāpums – Tev tas šķiet normāli?

Asb

Lūrēju, lūrēju, tā i nesapratu, ko tieši tās 2 mašīnītes pārkāpa? Tur ir kāda neredzama zīme?

Einis

Nepārtraukto līniju neredzi, vai kas tev ir?

KKTK

Tieši ko varētu sakārtot priekš tiem, kas sistemātiski apbrauc luksoforus caur degvielas uzpildes stacijām? Ir vieta kur arī fotoradaru apbrauc. Salikt puķu podus, sarakt bedres?
BTW, vienmēr ir interesējis ko ar to ietaupīto laiku dara tie apbraucēji? Brauc uz kanāriju salām? Nopelna vēl vienu miljonu? Vai varbūt nodarbojas ar labdarību? Ceļ valsts prestižu starptautiskajās arēnās? :D

digitalk

mazina sastrēgumu, jo var turpināt ceļu, kad krustojumā stāvošajiem iedegas sarkanais.

0939

varētu saprast, ja tie satiksmes optimizētāji pēc DUS šķērsošanas aizbrauktu citā virzienā, bet vairumā gadījumu tie pēc 100m mēģina iekļauties tajā pašā joslā, no kuras pirms brīža pamukuši malā, bieži vien aizšķērsojot ietvi vai veloceliņu, jo trauksmaini jāgaida mazākā sprauga plūsmā, kas ir redzējusi viņu manevru un nesteidzas tos laist atpakaļ….

lolka

Oj nu nevajag! Ja kādam vajag, lai brauc, tu ka gribi, stāvi uz sarkanā un nečīksti!

digitalk

kas var nepalaist garām, ja apbrauktajiem iededzies sarkanais un līdz zaļajai plūsmai ir laiks izgriezties?
un ja mēs par konkrēto policijas video — divi iebrauca benzīntankā un pacietīgi gaidīja, kad šķērsotās ielas plūsma nobloķēs apgriezties gaidošos un mierīgi izbrauca, bet varēja vairot sastrēgumu pacietīgi stāvot rindā uz apgriešanos.

Einis

@digitalk

Ā… un tev tas liekas normāls manevrs?

Skābene

Tieši to pašu, ko pedāļu minēji, kas ignorē sarkano gaismu!Tāds sava veida sports! :)

Reinis Rozitis

>  bet te arī skaidri policija zina, kurus satiksmes mezglus vajadzētu sakārtot, lai satiksme būtu plūdenāka un nebūtu vajadzības pārkāpt

Ņemot vērā, ka mūsu valsts budžetā (jau cik gadu) tiek ierakstīts jau cik būs ieņēmumi no dažādiem CSN pārkāpējiem (un uz to balsta arī visādus nākoša budžeta izdevumus un ja nepildās, tad ir žēlabas (lasi – demontējam fotoradarus, jo tie nenes peļņu)), tad kur nu par kādām satiksmes optimizācijām..

Skābene

Diemžēl, CP ir jāpilda plāns un jāatskaitās par plāna izpildi! Parasti mēneša beigās aktivizējas reidi, ja nav izpildīts uzliktais sodu plāns!
Ar prevenciju nevar nopelnīt priekšniecības atzinību un atskaitīties statistikas vedējiem par labi padarītu darbu! Ja nevienu neesi sodījis, neesi strādājis, tas ka krustojumā regulēji satiksmi, vai uzraudzīji drošību pie skolas neskaitās darbs!:(