Tikko paziņots, ka videokaršu ražotājs NVIDIA oficiāli uzsāk Arm Limited iegādi, kas varētu noslēgties tuvāko 18 mēnešu laikā. Protams, NVIDIA jāsaņem visas atļaujas no Lielbritānijas, ASV, Ķīnas un Eiropas Savienības, lai darījums stātos spēkā.

Arm Holdings ir pilnībā nodalīts uzņēmums no Qualcomm, Apple, Texas Instruments, Broadcom vai NVIDIA. Arm Holdings veido čipkopu dizainus un tos licencē, kamēr pārējie minētie uzņēmumi uz šīs bāzes būvē sev nepieciešamās tehnoloģijas un paši pēc tam paši arī ražo procesorus. Beigās tie tiek dēvēti par ARM procesoriem (visi lielie burti).

NVIDIA presei domātajos materiālos min tādus skaļu vārdus kā “mākslīgais intelekts” un “moderni risinājumi uzņēmumiem un privātiem lietotājiem”. Arm mājvieta Kembridžā kļūs par izpētes un izstrādes centru, tur tiks būvēts viens no jaudīgākajiem superdatoriem tieši mākslīgā intelekta risinājumiem.

NVIDIA pēdējā gada laikā veicies ļoti labi, pat izcili. Uzņēmuma akciju vērtība vairāk nekā divkāršojusies, NVIDIA tikko izziņoja jaunas videokartes, kas tiek gaidītas ar milzu nepacietību.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Arthurio Zandonus

Liela ziņa. Ļoti pelnošs dzelzis pērk ļoti pelnošu dzelzi. Man jau neskauž bet es arī pirktu, ja būtu tāds piķis un zinātu ko ar to iesākt.

Kristaps Skutelis

ARM nav dzelžu biznesā, bet gan licencēšanas biznesā.

wils

un Nvidia neko nelicenzē? Linux entuziasti par šo Nvidia soli galīgi nav sajūsmā. Slēgti standarti un augstas cenas – tas par “zaļajiem”.

Kristaps Skutelis

NVIDIA salīdzinoši ir arī dzelžu ražotājs. Un, protams, ka daudziem nepatīk šis darījums. Paveic, viens no ARM līdzdibinātājiem jau grib likt sprunguļus šajā ritenī: https://techcrunch.com/2020/09/14/arm-co-founder-starts-save-arm-campaign-to-keep-independence-amid-40b-nvidia-deal/

Oskars

Es loti ceru ka nelaus pardot ARM. Sheit vairak es domaju attiistiba un licenceshana aizies tados necelos, stagnacija. Es loti ceru ka ir iespejama variacija no parastajiem, kas spetu ietekmet sho, lai nepatdotu.

usinss

Pēc būtības NVIDIA ir tāds pats modelis kā ARM. Abi ražo arhitektūru, patentē visu un dod dzelžu ražotājiem materiālu ar ko strādā. 100% pērk ARM, jo Apple pārgāja uz ARM arhitektūru un varēs skaistu patenta maksu iekasēt.