Reklāma

NVIDIA oficiāli uzsāk Arm iegādi par 40 miljardiem dolāru

Jaunākie raksti

AOC Q27V4EA monitora apskats – beidzot kaut kas darbam un atpūtai budžeta klasē

Lai nebūtu tā, ka te apskatām tikai pašus trakākos un dārgākos gadžetus, speciāli palūdzu mums atsūtītu kaut ko jēdzīgu...

Corning jaunais Gorilla Glass sargās viedtālruņu kameru objektīvus

Corning izziņojis jauna tipa aizsargstiklus, kas paredzēti tieši viedtālruņu kameru sargāšanai no skrāpējumiem. Vienlaikus jaunie Gorilla Glass with DX...

Sākot no 2022. gada visi iPhone modeļi būs aprīkoti ar 5G savienojumu

Apple, kā ierasts, bija principā kā pēdējais lielais viedtālruņu ražotājs, kas savās ierīcēs sāka piedāvāt 5G savienojumu. Kā ziņo...

Plastiskās mikroshēmas varētu ļaut internetam pieslēgt jebkuru produktu

Mūsdienās mēs visu laiku ikdienā dzirdam terminu mikroshēmas, kas ir iebūvētas dažādās lielākās un mazākās elektronikas ierīcēs, taču tagad...

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W

ASUS izziņojis bezvadu režģtīkla sistēmu Zen WiFi XD 6 / W, kas sastāv no diviem Wi-Fi 6 maršrutētājiem. ASUS...

Tikko paziņots, ka videokaršu ražotājs NVIDIA oficiāli uzsāk Arm Limited iegādi, kas varētu noslēgties tuvāko 18 mēnešu laikā. Protams, NVIDIA jāsaņem visas atļaujas no Lielbritānijas, ASV, Ķīnas un Eiropas Savienības, lai darījums stātos spēkā.

Arm Holdings ir pilnībā nodalīts uzņēmums no Qualcomm, Apple, Texas Instruments, Broadcom vai NVIDIA. Arm Holdings veido čipkopu dizainus un tos licencē, kamēr pārējie minētie uzņēmumi uz šīs bāzes būvē sev nepieciešamās tehnoloģijas un paši pēc tam paši arī ražo procesorus. Beigās tie tiek dēvēti par ARM procesoriem (visi lielie burti).

NVIDIA presei domātajos materiālos min tādus skaļu vārdus kā “mākslīgais intelekts” un “moderni risinājumi uzņēmumiem un privātiem lietotājiem”. Arm mājvieta Kembridžā kļūs par izpētes un izstrādes centru, tur tiks būvēts viens no jaudīgākajiem superdatoriem tieši mākslīgā intelekta risinājumiem.

NVIDIA pēdējā gada laikā veicies ļoti labi, pat izcili. Uzņēmuma akciju vērtība vairāk nekā divkāršojusies, NVIDIA tikko izziņoja jaunas videokartes, kas tiek gaidītas ar milzu nepacietību.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Liela ziņa. Ļoti pelnošs dzelzis pērk ļoti pelnošu dzelzi. Man jau neskauž bet es arī pirktu, ja būtu tāds piķis un zinātu ko ar to iesākt.

ARM nav dzelžu biznesā, bet gan licencēšanas biznesā.

un Nvidia neko nelicenzē? Linux entuziasti par šo Nvidia soli galīgi nav sajūsmā. Slēgti standarti un augstas cenas – tas par “zaļajiem”.

NVIDIA salīdzinoši ir arī dzelžu ražotājs. Un, protams, ka daudziem nepatīk šis darījums. Paveic, viens no ARM līdzdibinātājiem jau grib likt sprunguļus šajā ritenī: https://techcrunch.com/2020/09/14/arm-co-founder-starts-save-arm-campaign-to-keep-independence-amid-40b-nvidia-deal/

Es loti ceru ka nelaus pardot ARM. Sheit vairak es domaju attiistiba un licenceshana aizies tados necelos, stagnacija. Es loti ceru ka ir iespejama variacija no parastajiem, kas spetu ietekmet sho, lai nepatdotu.

Pēc būtības NVIDIA ir tāds pats modelis kā ARM. Abi ražo arhitektūru, patentē visu un dod dzelžu ražotājiem materiālu ar ko strādā. 100% pērk ARM, jo Apple pārgāja uz ARM arhitektūru un varēs skaistu patenta maksu iekasēt.

Reklāma