Huawei paziņojis, ka no 2021. gada vairs nekrāmēsies ar Android AOSP versiju (Android Open Source Project jebšu Android bez Google servisiem un Play veikala), tā vietā viedtālruņos nonāks uzņēmuma pašu izlolotā HarmonyOS.

No vienas puses, protams, šāds gājiens ir saprotams, jo Android bez Play veikala un bez Google servisiem ir mazvērtīgs produkts, šādas operētājsistēmas izmantošana tikai pagarina Huawei bezjēdzīgo cīņu pret ASV sankcijām. No otras puses – nez vai pat tādam gigantam kā Huawei ir pa spēkam kūrēt arī pašiem savu operētājsistēmu.

Reklāma

HarmonyOS tika izziņota pagājušajā gadā kā plāns B, ja tiešām sankcijas turpina liegt atjaunot Huawei sadarbību ar ASV bāzētiem uzņēmumiem. HarmonyOS šobrīd darbina tikai Honor Vision Smart TV, nekur citur HarmonyOS nav tikusi izvietota.

Huawei sola, ka izstrādātāji pie HarmonyOS beta versijas tiks jau šī gada decembrī.

Diemžēl arī visai nejauka situācija izvērsusies ar Huawei pieeju citām tehnoloģijām. Huawei jau pavisam drīz zaudēs viedierīču procesoru ražotāju atbalstu un arī būs problēmas iegādāties RAM atmiņas no Samsung.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
24 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Salvis

Lietoju jau 2. Huawei mobilo, bet, ņemot vērā Play Store neesamību un plānoto Androida neesamību ierīcēs, nākamais telefons tiešām nebūs vairs Huawei. Bet žēl, jo bija diezgan ok telefoni premium segmentā par ok cenām. Vēl vairāk žēl, ka mūsdienās valstis šādi var ietekmēt uzņēmumu attīstību visā pasaulē, pat neprezentējot nekādus pierādījumus saviem pamatojumiem.

Skābene

Pat ja notiktu brīnums un HormonyOS aizietu uz urrā, būtu nākamais sankciju solis, kas aizliegtu izstrādātājiem radīt attiecīgas aplikācijas šai ekosistēmai un sadarboties ar Huawei.

Jānis Rozenšteins

Reālāk ir tas ,ka Ķīna beidzot veiks atbildes soļus. Pagaidām tā ļauj ASV likt visa veida sankcijas, bez pierādījumiem, lai gan Huawei paši lūdza, lai tos publisko.

Ķīna diezgan viegli var likt ASV ciest zaudējumus, ja tā nekaunība nepazudīs….

Huawei lietotajs

Nedomāju gan, ka app izgudrotājiem var pielikt kaut kādas ierobežojumus. App-i ir viņu smadzeņu produkts uz ka nevar attiecināt sankcijas par tehnoloģijām. Tāda, cik zinu play ņem 30% no app izvietotajā pārdošanas – varbūt HarmonyOS paņems mazāk, jeb vispār neko.

Fedja

Un ar ko tad Play veikals atšķiras no parasta app?
Ja Donalds pateica, ka play veikala nebūs, tad nebūs!Ja pateica, ka google maps nebūs, tad nebūs!

digitalk

apps var piederēt kompānijai, kura nav reģistrēta ASV, un kurai uzspļaut par politiskajām sankcijām.

Kristaps Skutelis

Tik vienkārši arī nav, jo Huawei taču griež nost arī no čipu dīliem, kam nav tieša sakara ar ASV. Šajā stāstā man gan patīk tas, kā caur sankcijām cauri izsprucis Microsoft, kas joprojām spēj Huawei piedāvāt savus programmproduktus datoriem.

Druvis Eglite

Ķīnieši izmanto ASV patentētās čipu tehnoloģijas līdz ar to viņi uzlika licenzes lai bloķētu intulektuālā īpašuma zagšanu. Visiem ir zināms ka ĶKP (Ķīnas Komunistiskā Partija) patīk zagt tehnoloģiju informāciju un datus.

Tutu

Man tas pats. Iepriekš lietoju huawei, tomēr nolēmu šķirties.

Last edited 2 months ago by Tutu
Kristaps šuberts

Es vel lietoju p20pro loti apmierinats bet saku domat ko jaunu

Krotow

Laimīgu taciņu.

Čiekurs

Lai arī neesmu Huawei klients, tomēr neesmu starā par viņu nedienām. Man izskatās, ka šobrīd citi ražotāji slaistās un neiespringst, jo ir par vienu lielu tirgus spēlētāju mazāk, vismaz pagaidām. Patērētājs arī šajā gadījumā ir zaudētājs pat, ja Huawei likstas viņam ir pie kājas.

Fedja

Huawei atkoda ļoti lielu gabalu no 4G tirgus un jau bija iekodies 5G. Tas nepatika tēvocim Semam, tāpēc arī Huawei dabūja pa biksēm. Telefoni nav galvenā Huawei biznesa sadaļa.

Čiekurs

Well thanks captain obvious, bet šajā gadījumā 4G un 5G stacijas nevienu neuztrauc.

Egles dēls

Eiropā gandrīz visur ir huawei 5g un 4g iekārtas, tā kā tas mani satrauc vairāk par kaut kādu štrunta telefonu, ko tāpat nekad nepirku un nebūtu pircis!

Agris

Drīz jau tēvocis Sems būs parasts ierindas pilsonis un nevienu vairs nekratīs ne viņa domas, ne sankcijas.. Kaut gan viņa domas jau šobrīd nevienu nekrata, kā jau jebkuras lielvalsts vadītāja domas mūsdienās..

Krotow

Domā tēvoci Trampu? Viņš taču taisās sisties arī uz trešo termiņu. No Putina skolnieka tas arī bija sagaidāms.

digitalk

tev problēmas ar aritmētiku? 1+1 nav 3.

Ivo

Man galīgi vienalga kādas sankcijas viņi tur liek es tāpat lietošu huawei telefonus, tās pašas google aplikācijas ir viegli uzstādīt uz huawei p40

Kristaps Skutelis

Kāpēc? Kāpēc darīt liekas darbības, ja var nedarīt liekas darbības?

Biedrs 23

Ir cilvēki kam patīk Huawei. Ar to arī viss pateikts.

Kristaps Skutelis

Jā, bet kāpēc? Ar ko var patikt uzņēmums A, B vai C? Vai drīzāk patīk produkti, kurus rada Huawei? Tas būtu loģiskāk.

0939

nu re, laikam atradās cilvēks, kas būtu ar mieru pirkt krekliņu vai lietussargu ar uzrakstu huawei

Biedrs 23

To krekliņu un lietusardziņu nopērc pats. Tikai ar uzrakstu iPhone.