Reklāma

ASV Gaisa spēku apmācībās pievienojas arī robotsuņi

Jaunākie raksti

Samsung jau atkal lielas problēmas ar akumulatoriem (video)

Nu ko - jau atkal teju neskaitāmais dublis ar Samsung un akumulatoru problēmām. Viss aizsākās it kā ar Samsung...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #480 (29.09.2022)

29. septembra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Šodien ciemos Mikus no Bites. Kā klausīties Star FM...

Latvijā darbību uzsāks automašīnu abonēšanas platforma MyBee

Automašīnu abonēšanas platforma MyBee plāno paplašināt savu pakalpojumu sniegšanu un sākt darbību Latvijā. MyBee pārvalda starptautiskā uzņēmumu grupa Modus...

Tata Indijā prezentē elektroauto par 10 tūkstošiem dolāru

Eiropā elektroauto cenas saglabājas augstākas nekā auto ar iekšdedzes dzinējiem, līdz ar to jauna elektroauto iegāde daļai sabiedrības nav...

“Sadales tīkls” augustā saņēmis rekordlielu elektrostacijas pieslēgšanas pieteikumu skaitu

Elektroenerģijas sadales sistēmas operators AS "Sadales tīkls" augustā no klientiem saņēmusi 214 pieteikumus elektrostacijas pieslēgšanai, kas ir rekordliels apjoms....

Nākotnes tehnoloģijas ienāk ikvienā jomā, un arī karš nav izņēmums. ASV Gaisa spēki nesen veikuši visai apjomīgas mācības, kas reizē bijušas viens no lielākajiem ASV armijas augsto tehnoloģiju eksperimentiem. Parādīt savas spējas uz kaujas lauka bija ieradušies arī robotsuņi, tādējādi iezīmējot pirmās aprises nākotnes karu ainām.

Notikušajās mācībās robotsuņi lielākoties tika izmantoti draudu izpētei. Šo uzdevumu palīdz veikt elektroniskie ilkņi, kas ir daļa no tā, ko ASV militāristi dēvē par modernu kaujas vadības sistēmu. Tā izmanto mākslīgo intelektu un ātru datu analīzi, lai atklātu un apkarotu draudus, kā arī palīdzētu ASV militārajām vienībām gan kosmosā, gan iespējamos uzbrukumos turpat, ASV.

ASV Gaisa spēku pārstāvis Vils Ropers norādījis, ka nākotnes kaujas laukā karavīri saskarsies ar galvu reibinošu informācijas masīvu. Lai to novērtētu un spētu efektīvi cīnīties, karavīriem būs jāpaļaujas uz datu sintēzi, kas veikta nanosekundēs. Viņš uzsver, ka datu novērtēšana kā būtisks kaujas resurss ir nākamās paaudzes kara atslēga.

Apmācībās, kas norisinājās no 31. augusta līdz 3. septembrim, robotsuņi pierādīja savu varēšanu, daloties ar kaujas lauka attēliem un tādējādi brīdināja par draudiem. Pats šo robotsuņu ražotājs “Ghost Robotics” tiem devis nosaukumu “Vision 60 UGV” jeb autonomi bezpilota sauszemes transportlīdzekļi. Robotsuņu uzbūve ļauj tiem darboties jebkādā vidē, un arī reljefs neesot šķērslis. Teikts, ka šie monstri nākotnes ASV armijā varētu būt nozīmīga sastāvdaļa tam, ko Gaisa spēki dēvē par “slepkavību ķēdi” (kill chain).

AvotsCNN

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Fedja
10.09.2020 09:10

Daudz mazi droni ir lētāki un var savākt vairāk informācijas un ir grūtāk pamanāmi un notriecami!

Kaspars Baradach
10.09.2020 09:20
Reply to  Fedja

drons turās gaisā tikai dažas minūtes un nevar nest lietderīgo kravu. visu kas lido, redz radars. vēl jautājumi?)))

Lauris
10.09.2020 09:48

Fedja tak gudrāks nekā visi ASV militāristi kopā un labāk zina, kas tiem būtu piemērots (:

Krotow
10.09.2020 11:14

Ar “droniem” apzīmē visu vadāmo tehniku, ne tikai multikopterus. “Drons” var būt arī lidmašīna, kas lielāko darba laiku planē bez motoru kustināšanas vai kaut kas ar riteņiem, kas lielāko darba laika daļu pavada stāvot kaut kur kalna galā “kameras” režīmā. Ir “droni”, kas var darboties nedēļu un ilgāk.

Fedja
10.09.2020 11:18

Rakstā minēts, ka šos izmanto novērošanai, nevis artilērijas šāviņu nešanai! ;)
Kamēr tāds suns pāries pāri pļavai, drons jau būs 10x aizlidojis turp un atpakaļ.
Un kā rāda turku pieredze, tad krievu radari un pretgaisa aizsardzības sistēmas droniem neko nevar padarīt, pārāk mazi!

Peters Leo
10.09.2020 13:47

Nja visas šitās tehnoloģijas, Triljonu izdevumi, bet tāpat pakāš pacaniem ar AK 47.

Puteklis
11.09.2020 11:40
Reply to  Peters Leo

Nu nav jau tā, ka pakāš – zaudējumi tajā pašā Afganistānā liecina, ka ASV koalīcijai ir vairāk kā 3000 bojā gājušo kopš 2001. gada, tajā pašā laikā Taliban un Al Qaeda – vairāk kā 70 000. 1: 233, Karl!!!

Karu zaudē tāpēc, ka ASV nav gatavi 3000 upuriem, bet Taliban arī 70 000 nav robeža. Tehnoloģijas tomēr ievērojami samazina zaudējumus.

Reklāma