Reklāma

AMD kopā ar MediaTek veidos Wi-Fi produktus klēpjdatoriem un galddatoriem

Jaunākie raksti

QNAP TS-253D-4G NAS iespēju apskats

QNAP mums laipni sarūpējis uz testu TS-253D NAS tipa tīkla atmiņu, lai mēs varētu iepazīties ar ierīces iespēju klāstu....

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Citadeles pieredzi fintech risinājumu radīšanā

Bieži vien uzņēmumi, kā arī finanšu iestādes dažādu iemeslu dēļ izvēlas savus risinājumus radīt nevis paši no A līdz...

Riga TechGirls piedāvā bezmaksas dizaina programmēšanas darbnīcas skolniecēm

Lai veicinātu skolas laikā meiteņu lielāku interesi par iespējām tehnoloģiju jomā, Riga TechGirls, sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā 7.,...

Pētījums: pārsteidzošs elektroauto lietotāju daudzums atgriežas pie iekšdedzes dzinējiem

Kalifornijā, kas ir viens no lielākajiem elektroauto tirgiem pasaulē, veiktais pētījums parādījis, ka nemaz tik skaisti viss nav šai...

Izsolē iespējams iegādāties vienu biļeti “Blue Origin” kosmosa kuģī; ceļojums notiks jau šovasar

Maija sākumā jau ziņojām, ka Džefa Bezosa vadītā kosmosa kompānija "Blue Origin" drīzumā uzsāks biļešu tirdzniecību ceļojumam kosmosa kuģī...

Intel nenoliedzami ir līdera pozīcijās 802.11ax Wi-Fi 6 NIC (wireless network interface controller) tirgū, gandrīz visi lielie datoru zīmoli labprāt izmanto Intel tīkla kartes savos spēļu un biznesa klases modeļos. Intel ir arī vPro platforma, kur Intel i5 un i7 vPro procesori un tīkla tehnika speciāli tā veidota, lai vienkāršotu un paātrinātu ikdienas darbu, kā arī uzlabotu drošību.

Ja AMD plāno iespiesties šajā tirgū, tad, visticamāk, arī no AMD būtu jāgaida līdzīga ekosistēma, kādu jau piedāvā Intel vPro.

AMD jau ir ļoti veiksmīgi strādājis pie Ryzen procesoriem, tāpēc Wi-Fi tehnoloģiju izveide ir tikai loģiska, lai vēl pamatīgāk iekarotu savu vietu klēpjdatoru un arī galddatoru tirgos. AMD partneris būs MediaTek, kas jau šobrīd izstrādā procesorus un arī 5G mobilo datu modemus. MediaTek arī ražot 5G modemus klēpjdatoriem partnerībā ar Intel.

Intel pats vairs nebūvē 5G modemus, bet partnerībā ar MediaTek tapis MediaTek T700 5G modems klēpjdatoriem, kas tiks pārots ar jaunākajiem Intel procesoriem. Intel uzsver, ka no savas puses strādājis pie sistēmu integrācijas, validācijas un platformu optimizāciju izstrādes. Tāpat Intel būs tas, kurš veidos sadarbību ar klēpjdatoru ražotājiem.

MediaTek T700 5G modems klēpjdatoriem atbalsta tā dēvēto neatkarīgo Sub-6 5G (strādā bez 4G palīdzības), kā arī šobrīd norit testi, lai varētu veikt balss zvanus 5G tīklā neatkarīgi no 4G LTE tīkla. Tajā pašā laikā MediaTek T700 5G modems klēpjdatoriem atbalstīs arī Sub-6 5G, kas paļaujas uz 4G atbalstu. MediaTek sola, ka jaunais MediaTek T700 5G modems būs energoefektīvs.

Reklāma

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

gandrīz visi lielie datoru zīmoli labprāt izmanto Intel tīkla kartes savos spēļu un biznesa klases modeļos

Protams, un tie paši nemazgātie cūkas ražotāji bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem ap 1000€ vērtiem laptopiem liek iekšā AC 3165 1×1 WiFi kartes. Pēc tam lietotāji plēš matus, skatoties, kā ar Intel WiFi karti, 500 Mbit optisko uplinku un uplinkam atbilstošu rūteri WiFi lago ap 40-50 Mbps.

Mediatek kā Intel partneris vispār ir superīgs pavērsiens no sērijas “bremzēsim gļukaināk”. Par to ar 5G pierē.

svimart

Kādas tad ir alternatīvas ? Kas tad citiem lācīšiem vēderā>?

Reinis Rozitis

Dell XPS un Alienware sērijai liek Rivet/Killer (kuru gan šogad Intelis pārpirka).

Reklāma
Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: