Saeima vakar, 3. septembrī, pirmajā lasījumā atzina, ka ir nepieciešami grozījumi Elektronisko sakaru likumā. Konkrētāk, tiek nopietni apsvērts, ka elektronisko sakaru uzņēmumiem turpmāk būs obligāts pienākums izziņot sabiedrībai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) sniegto informāciju.

Ja grozījumi stāsies spēkā, tie sabiedrībai ļaus būt informētākai par dažādām katastrofām, kas saistītas, piemēram, ar personas dzīvības vai veselības draudiem, īpašuma apdraudējumu, kā arī iespējamām katastrofām. Visai šāda veida informācijai sabiedrības acīs vai ausīs būtu jānokļūst pēc iespējas ātrāk. Tieši tāpēc mobilo sakaru operatoriem būs pienākums saviem klientiem un abonentiem nosūtīt VUGD sagatavotu informāciju un instrukcijas par rīcību gadījumā, ja kāda no šīm nelaimēm notikusi.

Reklāma

Vienlaikus ideja par šādiem grozījumiem kļuvusi aktuāla, jo gan epidemiologi Latvijā, gan arī Pasaules Veselības organizācijas eksperti izteikuši prognozes, ka jau rudenī gaidāms otrs Covid-19 vilnis. Tieši tāpēc jau laikus jāsagatavojas izmēģināt un ieviest risinājumus, kas brīdinātu sabiedrību un sagatavotu mūs pareizai rīcībai. Tieši informēšana un brīdināšana, izmantojot īsziņas, varētu būt visai efektīvs risinājums, jo 98% sabiedrības lieto telefonus.

Līdz šim mobilo sakaru operatoriem bija pienākums sabiedrībai nosūtīt Ārlietu ministrijas sagatavoto informāciju. Lai šajā jautājumā VUGD varētu pārņemt stafeti no Ārlietu ministrijas, Saeimai grozījumi Elektronisko sakaru likumā jāizskata arī otrajā, kas ir galīgais lasījums.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Uldis Krastiņš

Viss labi, bet apziņošanai ar SMS ir sava kapacitāte.

Skābene

Kamēr biju Kalifornijā ugunsgrēku sezonā, telefonā leca ārā paziņojumi uznirstošajā logā pie izslēgta interneta (ziņoja par slēgtām šosejām, kur nebraukt lai neiekultos nepatikšanās). Mūsēji VUGD jau sen ir pelnījuši līdzīgu sistēmu, lai nav jāapziņo tauitiešus ar VID EDS! :)

Uldis Krastiņš

Push notifikācijas ir cita štelle un tā ir spējīga veikt šādu apziņošanu bez atlīdzības aizturēm.