web analytics

Līdz 2021. gadam 68 pedagogi apgūs augsta līmeņa programmēšanas prasmes

Jaunākie raksti

RHA TrueControl ANC premium bezvadu austiņu un RHA Bluetooth adaptera apskats

Vienmēr ir patīkami būt jaunatklājējam. Kursors.lv nepretendē aizēnot Kolumbu, tomēr ir jauki redzēt, ka tehnoloģiju pasaule neturas tikai uz...

Google pārstās izmantot meklēšanas vēsturi reklāmu parādīšanai

Jā, neesi pārlasījies! Google tiešām tikko paziņojusi, ka tā pārstās izmantot meklējumu vēsturi, lai padotu uz lietotāja ierīci atlasīta...

“Lunaz” prezentē par elektroauto pārbūvētu klasisku “Bentley Continental”

Britu kompānija "Lunaz", kura specializējas automašīnu pārbūvēšanā par elektroauto, paziņojusi par sava portfolio papildinājumu - uzņēmums pārbūvējis klasisku 196....

“Bank of America” savā ikdienas darbā izmanto virtuālās realitātes brilles

Virtuālās realitātes brilles tirgū ir jau vairākus gadus, un savulaik tika uzskatīts un gaidīts, ka ar to ienākšanu mūsu...

OnePlus Nord 2 baumas varētu sarūgtināt fanus

Lai arī OnePlus ne tuvu nav viedtālruņu ražotāju topa pieciniekam, tomēr šis ir viens no aprunātākajiem viedtālruņu ražotājiem pasaulē....

Noslēgušās pirmās klātienes mācības programmēšanas pedagogiem, kas pakāpeniski jau no septembra pasniegs optimālajā vai augstākajā līmenī programmēšanu vidusskolēniem pēc jaunā vidusskolas mācību satura pilnveides modeļa. Mācības turpināsies līdz 2021. gada martam un tajās piedalīsies 36 pedagogi, tajā skaitā 25 pedagogi no reģioniem. Mācības jau otro gadu pēc kārtas bezmaksas organizē nodibinājums IT Izglītības fonds – Start(IT), kas tādā veidā būs ļāvis 68 skolotājiem paaugstināt kompetenci un apgūt programmēšanu pietuvināti darba tirgus prasībām un standartiem.

“Iepriekšējā mācību gada laikā īstenotais pilotprojekts “Augsta līmeņa programmēšanas mācības, 1. līmenis” bija veiksmīgs, tāpēc tika nolemts projektu turpināt un programmēšanas mācības organizēt nākamajai pedagogu grupai. Arī šogad skolotāji visu mācību laiku darbosies grupās ar mentoriem un laikā starp klātienes mācībām izstrādās IT risinājumu konkrētai problēmai pēc  specifikācijas. Ir svarīgi, ka skolotāji piedzīvo līdzīgu procesu tam, kā būs jāstrādā arī viņu skolēniem, lai “iekāptu skolēna kurpēs”, jo tikai tādējādi skolotāji visefektīvāk varēs saviem skolēniem nodot nepieciešamās zināšanas un prasmes”, skaidroja IT Izglītības fonda izpilddirektore Evija Celma.

Augusta mācības norisinājās Rīgas Teikas vidusskolā, tajās skolotāji uzsāka apgūt IT projektu izstrādes un dizaina procesa pamatus un tīmekļa risinājumu izveidi, izmantojot HTML, CSS un JavaScript. Skolotāji izstrādāja saskarni ķīmijas laboratorijas uzskaites sistēmai, projekta izstrāde tiks turpināta arī nākamajos mācību posmos, pievienojot sistēmai datubāzi un dažādas funkcijas. Mērķis ir izstrādāt sistēmu, kura var tikt reāli pielietota ikdienā, uzskaitot ķīmijas laboratorijā esošās vielas un inventāru. Darba procesā tika izmantoti rīki, ko ikdienā izmanto arī IT profesionāļi, tie ir – Visual Studio Code, Git, GitHub, komunikācijas platforma Slack u.c.

“Viens no Start(IT) projekta mērķiem ir ielikt pamatus Latvijas programmēšanas skolotāju kopienai, kur pedagogi savā starpā komunicē, sniedz viens otram atbalstu un padomu, dalās ar idejām un mācību materiāliem. Liels prieks ir par to, ka šajā mācību gadā mums ir pievienojušies vairāki jauni mentori, tajā skaitā par mentoriem ir kļuvuši skolotāji no iepriekšējā gada Augsta līmeņa programmēšanas mācībām”, uzsvēra E. Celma.

Mācību saturu veido un pasniedz zinoši mentori un lektori no Accenture, eazyBI, Printful, Swedbank, Skola2030, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, PIKC “Ogres tehnikums”, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Ostvalda vidusskolas.

No šī gada septembra skolas visā Latvijā pakāpeniski sāks īstenot mācību saturu pēc Valsts izglītības satura centra (VISC) vadītā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” jeb Skola2030 izstrādātā vidusskolas satura pilnveides modeļa. IT Izglītības fonds ar tādu uzņēmumu atbalstu kā Accenture, Latvijas Mobilais telefons (LMT), eazyBI un daudziem citiem sniedz atbalstu priekšmetos, kas ietilpst tehnoloģiju jomā – datorika, dizains un tehnoloģijas, programmēšana u.c Pagājušajā nedēļā 40 skolotāji no visas Latvijas apguva dažādus dizaina tematus, kas būs jāpasniedz dizains un tehnoloģijas mācību priekšmetā, tāpat arī katru gadu notiek tehnoloģiju jomas skolotāju konference. Fonds ir izstrādājis mācību materiālus datorikas un dizaina un tehnoloģiju priekšmetiem, kas ir pieejami bez maksas startit.lv un startdesign.lv.

Izglītības iestādes, kuru pasniedzēji piedalās mācībās: Salaspils 1. vidusskola, Ilūkstes Raiņa vidusskola, Pumpuru vidusskola, Rīgas 18. vidusskola, Bauskas Valsts ģimnāzija, PIKC “Rīgas Tehniskā koledža”, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, Rīgas 86. vidusskola, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija, Rīgas Purvciema vidusskola, Ogres 1. vidusskola, Rīgas 6. vidusskola, Rīgas Klasiskā ģimnāzija, Ventspils Valsts 1. ģimnāzija, Liepājas Raiņa 6. vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Rugāju novada vidusskola, Ventspils 4. vidusskola, Tukuma Raiņa ģimnāzija, Jelgavas Tehnikums, Jēkabpils Valsts ģimnāzija, PIKC “Rīgas Valsts tehnikums”, Jelgavas 4. vidusskola, Balvu profesionālā un vispārizglītojošā vidusskola, Smiltenes vidusskola, Valmieras Viestura vidusskola, Jūrmalas Valsts ģimnāzija, Rīgas 45. vidusskola, Dundagas vidusskola, Rīgas Teikas vidusskola, Rīgas 34. vidusskola, Rīgas 21. vidusskola, Vidzemes Tehnoloģiju un Dizaina tehnikums, Ikšķiles vidusskola.

Start(IT) ir sociāls izglītības projekts ar mērķi palielināt Latvijas skolēnu skaitu, kuri padziļināti apgūst IT prasmes. Start(IT) bez maksas piedāvā apgūt datoriku un programmēšanas pamatus portālā www.startit.lv. IT Izglītības fonda atbalstītāji ir Accenture, Rīgas Tehniskā universitāte, MAK IT, LMT, eazyBI, VEFRESH, VISMA, Reihmanis&Partneri. Fonda sadarbības partneri ir VISC, Skola2030, Printful, Codelex, RIGA COMM, Baltic3D.eu, Latvijas Universitāte, Latvijas Informācijas un Komunikācijas tehnoloģiju asociācija, Latvijas Informātikas skolotāju asociācija, Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, Rīgas 22. vidusskola un Transporta un sakaru institūts.

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
1118

Svarīgāk par rīkiem un valodām skolēniem būtu apgūt prasmes, kas ļauj noformulēt problēmu un atrast tai risinājumus. Nav nekā šausmīgāka par tehniski sarežģītiem projektiem, kuros programmētāji maldās apkārt problēmai, demonstrējot kodēšanas prasmes atsevišķos apgabalos, kas ir mazefektīvas bez globāla, strukturēta problēmas redzējuma. Nav liela labuma no ķirurga, kas virtuozi pārvalda skalpeli, bet nezin, kurā vietā jāgriež un kas jāņem laukā vai jāšuj kopā.

Krotow

Neuztraucies, mums tagad būs kompetenču izglītība ūber alles. Un jaunie ķirurgi, griežot apendicītu, piešūs bumbas pie zoda un kompetenti pateiks, ka tā jau bija.

Jurčiks

Ar’ papbrīnījos kam tur tos speciālistus no izteikti korporatīvām vidēm iesaista..
Ka tik beigās skolnieki nesāk domāt ka šādi izskatās korekta biznesa aplikācija:
https://github.com/EnterpriseQualityCoding/FizzBuzzEnterpriseEdition

Krotow

Kārtējais veids, kā uzrakstīt “Hello, world!” indiešu kodā. Aprakstu Git lapā lasot, širmis brauc. Ja tā ir visā industrijā, nav brīnums ka viss iet uz elli. Cerams, ka šī autori neiedomāsies iet politikā.

digitalk

“Although this project is intended as satire”

eh?

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: