web analytics

Intel 7nm procesoru iznākšana atlikta uz 2022. gadu

Jaunākie raksti

Elektriskā Audi e-tron GT pirmizrāde gaidāma jau februārī

21. janvārī izziņots šī gada gaidītākā Audi elektroauto, pilnībā elektriskā Gran Turismo, pirmizrādes datums – pasaule to varēs tuvāk...

Uzņēmējus aicina 10 dienās ekspertu vadībā izveidot interneta veikalus

No 28. janvāra līdz 8. februārim Kurzemes Biznesa inkubators sadarbībā ar Digitālo mārketinga fabriku un Mozello mājas lapu izstrādes...

Kursors.lv kopā ar Citadeli informēs par fintech jaunumiem

Ar prieku paziņoju, ka Kursors.lv uzsāk sadarbību ar Citadeles banku un visa gada garumā kopā informēsim par svarīgo finanšu...

Saruna ar Mārtiņu Bērziņu par Covid-19 ietekmi uz finanšu tehnoloģiju attīstību

Domāju, ka tikai retais spēja paredzēt, kāds tieši izvērtīsies 2020. gads un kā sākontēji tālajā Ķīnā radies COVID-19 vīruss...

Star FM “Zoopastas” tehnoloģiju rubrika #401 (21.01.2021)

21. janvāra radio Star FM rīta programmas Zoopasta tehnoloģiju rubrikas ieraksts. Kā klausīties Star FM tehnoloģiju ziņas? Katru ceturtdienu uzreiz...Intel jau gadiem neveicas ar solījumiem ieviest dzīvē jaunas procesoru ražošanas tehnoloģijas. Tā, piemēram, kopš 2012. gada jau bija paziņots, ka 10nm tehnoloģijas procesori no Intel gaidāmi jau 2015. gadā. Faktiski tikai šogad sāk parādīties pirmie Intel 10nm tehnoloģijā veidotie procesori.

Arī solīto 7nm lēcienu Intel nācies oficiāli pastumt par vienu gadu tālāk, tādējādi pamatīgi piekāpjoties AMD spiedienam. AMD procesori ir  kļuvuši tik populāri, ka tos savos datoros bez kautrēšanās būvē iekšā pat slavenības.

Faktiski gan jāsaka, ka šī nav pirmā reize, kad Intel nākas atlikt 7nm procesoru iznākšanu, vienu reizi jau šis notikums tika pastumts par pusgadu tālāk.

10nm Tiger Lake klēpjdatoru procesori un Ice Lake-SP enterprise sērijas procesori gaidāmi šī gada nogalē, Alder Lake-S 10nm++ nebūs pieejami līdz 2021. gada beigām.

Intel investoru informatīvais materiāls no 2019. gada

Šobrīd izskatās, ka Intel atspiedis 7nm tehnoloģijas procesorus uz 2022. vai pat 2023. gadu, kamēr Intel Ponte Vecchio videokartes gaidāmas ap 2021. gada nogali vai 2022. gada sākumu. Salīdzinājumam – TSMC ap to pašu laiku jau sola uzsākt ražot 3nm tehnoloģijas procesorus.

AMD ar 7nm veicas daudz, daudz labāk.

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Tur iet vēl jautrāk. Intel taisoties outsourcēt čipu ražošanu TSMC, jo pašiem neesot ražošanas iekārtu 7nm čipu ražošanai. T.i. jaunos Intel procesorus vairs neražos ASV.

digitalk

ē, Izraēla un Īrija pirms tam skaitījās ASV sastāvā?

Krotow

Izraēlā un Īrijā Intel neražo 7nm čipus.

digitalk

intel šobrīd neražo 7nm pročus nevienā FABā. vai arī es ko nezinu?

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: