Web Analytics
More
  Reklāma

  Vēl viens līdzeklis cīņai pret epidēmiju – drukāti cilvēka orgāni

  Jaunākie raksti

  Pasaule joprojām ir īsto zāļu meklējumos, kas spētu palīdzēt apkarot Covid-19. Lai arī pašreiz nepieciešamo brīnumzāļu recepte nav atrasta, zinātnieki aktīvi strādā pie dažādiem inovatīviem risinājumiem, kas ļautu kaut par soli pavirzīties uz priekšu tik vajadzīgās vakcīnas izstrādē. Iespējams, tieši šis ir īstais laiks, kad biodrukai uzsākt savu uzvaras gājienu – tā uzskata pētnieki ASV, kuri rada niecīgas cilvēka orgānu kopijas Covid-19 zāļu testiem.

  ASV reģeneratīvās medicīnas institūta “Wake Forest” direktors Entonijs Ateila (Anthony Atala) un viņa komanda ar biodrukas tehnoloģijas palīdzību, izmantojot cilvēka audus, konstruē miniatūras plaušas un resnās zarnas – divus orgānus, ko īpaši ietekmē koronavīruss. Pēc tam šīs sīciņās cilvēka orgānu kopijas tiek nogādātas testēšanai biodrošības laboratorijā Džordža Meisona universitātē Vašingtonā. Izmēģinājumi ar biodrukā tapušiem miniatūriem orgāniem var palīdzēt krietni vienkāršāk noteikt, kuras no zālēm efektīvāk darbosies cilvēka labā un ļaus uzveikt nejauko Covid-19. Šāds risinājums arī palīdzētu veikli izvairīties no testu veikšanas uz dzīvniekiem.

  Institūta pētnieki stāsta, ka sākotnēji tika izveidotas vien dažas šādu orgānu miniatūras, kas kalpoja tādiem medicīniskiem mērķiem kā zāļu efektivitātes pārbaudes pret baktērijām un infekcijas slimībām, piemēram, Zika vīrusu. Covid-19 izplatībai turpinot pieaugt, cilvēka plaušas un resnās zarnas nācās drukāt vairumā. Stundas laikā iespējams tikt pat pie vairākiem tūkstošiem mazu plaušu un resno zarnu kopijām.

  Biodrukas nozīme farmaceitiskajā analīzē šobrīd ir ārkārtīgi svarīga ne tikai potenciālajām Covid-19 ārstēšanas metodēm, bet arī vēža un citu slimību zāļu pārbaudei.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  28.07.2020 10:59

  Būtu labi ja tā iemācītos izdrukāt u.tml. īsto orgānu kopijas tiem, kuriem nepieciešams kaut ko pārstādīt.

  Jurčiks
  29.07.2020 06:47

  Coffee hot!
  *beep beep*

  vai tiešām nonāksim pie pārtikas replikātoriem kā Startrekā?

  Reklāma