Sekojot Sony piemēram ar Future of Gaming PlayStation 5 izziņošanai, arī Microsoft gatavojas atrādīt publikai savu ap Ziemassvētkiem gaidāmo Xbox Series X spēļu konsoli Xbox Games Showcase norises laikā 23. jūlijā.

Microsoft nav precizējis, ko tieši grasās par Xbox Series X pastāstīti. Var uzskatīt, ka Sony īsti izziņojis PS5 vēl nav, jo faktiski šobrīd zināmas tikai dizaina un kontroles pulšu nianses, kamēr par pašiem dzelžiem vēl ir pietiekami liela neskaidrība. Cerams, ka Xbox Series X prezentācija būs īstena prezentācija ar skaitļiem un jaudām.

Xbox Series X konsole varētu tikt izziņota kopā ar Halo Infinite, jaunu Forza un varbūt pat Gears of War spēlēm.

Xbox Series X izmantos AMD Zen 2 procesoru kopā ar RDNA 2 videoapstrādes procesoru, nodrošinot 12 TFLOPS jaudu. Microsoft uzsver, ka Xbox Series X jauda būs dubultota, ja to salīdzina ar Xbox One. Xbox Series X varēsi spēlēt arī Xbox One spēles un pat Xbox 360 spēles. Xbox 360 konsole iznāca 2001. gadā. Tāpat tiek solīts, ka Xbox Series X spēs parādīt 120 kadrus sekundē, konsolei būs HDMI 2.1 izeja ar variable refresh rate atbalstu. Tāpat Xbox Series X būs pirmā spēļu konsole, kas saņems DirectX Ray-tracing.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aha

Xbox 360 konsole iznāca 2005…

Jānis

Nezinu, ko tu mēģini kam pierādīt bet Xbox iznāca 2001. gadā, bet Xbox360 2005. gadā. Tā kā tavā rakstā viennozīmīgi ir kļūda

Aha

Ābol? Pats lasi to wiki?

digitalk

23.07. plkst. 19:00 pēc Latvijas laika.

digitalk

aizmirsu piebilst, ka uz “skaitļiem un jaudām” cerība maza, jau pats nosaukums liecina, ka gaidāma spēļu prezentācija. vienīgi gribētos cerēt, ka parādīs arī kādus gameplay fragmentus, nevis tikai filmiņas “captured on hardware” kā viss PS5 events.

Last edited 1 month ago by digitalk
digitalk

jau iet, ja kāds palaidis garām sākumu

Jānis

Uz ps5 varēs spēlēt 4. un 3. spēles?

Vladimirs

Sony ir paziņojuši ka vairums PS4 spēles varēs spēlēt uz PS5. Vairums nenozīmē visas. Pieļauju, ka būs populārākās PS4 spēles – Spiderman, God Of War, Uncharted, Last Of Us utt.. Par PS3 neko nav teikuši.

Reinis Rozitis

ps3 ir cita procesora arhitektūra (powerpc), līdz ar to, ja vien nebūs kaut kāds universāls emulators (piem pearpc?), tad nav savietojams.

no otras puses pēdējā laikā arvien biežāk iznāk visādi “remastered” varianti, līdz ar to vienkārši var gadīties, ka kaut kādas populārākās varbūt noportēs un/vai partaisīs uz tekošo paaudzi.

Vārds*

Varbūt nav īstā vieta kur prasīt, bet vienalga …. :)
Pats es spēles neesmu spēlējis, nekad. Nu Tetris un čūskiņa nokijā neskaitās

Man aug dvīņu puikas, 7 gadi. Tiem spēles interesē, nu tur brālēnam ir PS, kaimiņam arī kaut kas.
Tāpēc, uzmanību – jautājums ! Kādu aparātu ieteiktu tādiem čalīšiem ? Kurā platformā krist – Sonī / MS / vēlkautkas
Lai būtu iespēja uzlikt sīkajiem azartistiem laika limitu
TV viņiem būs liels & skaists sonī
Internets slikts – Tele2
Nauda ir :)
Nu un lai būtu “future prūf” :)

Vairāk neko nespēju izdomāt

digitalk

visām platformām ir bērnu ierobežošanas pasākumi. zem 10 gadiem es ieteiktu Nintendo Switch, tur ir daudz bērnu orientētu spēļu un konsole ir portatīva, kas visnotaļ noder ceļojumos vai izbraucienos uz laukiem. bez tam Switcham nav reģionālo ierobežojumu un visu var legāli izdarīt ar LV bankas karti, atšķirībā no xbox live un sony psn, kur LV reģiona joprojām nav.

digitalk

jā, divatā var uzreiz, katrs ar savu kontroliera pusi. mājās stacionārajam variantam var papildus piepirkt pro kontrolieri vai papildus joycon’us, ja draugi bieži piestaigā un nopirktas spēles 2+ spēlētājiem.

joyconi gan ir diezgan lūztoši, problēmas (drifts) ar analogo džoistiku mēdz parādīties pat garantijas laikā. tāpēc varbūt ir jēga paskatīties cik Elkors vai citi grib, lai ir vietējā garantija.