Disco Elysium” ir videospēle, kuras dizaina un sižeta autors ir neviens cits kā karēļu-igauņu izcelsmes novelists Roberts Kurvics (Robert Kurvitz). Tā dienas gaismu ieraudzīja 2019. gada 15. oktobrī, pa šo laiku gūstot ievērību un atzinību no spēlētājiem visā pasaulē. Taču spēles radītāji alkst sasniegt vēl plašāku auditoriju. “Disco Elysium” izstrādātājs ZA/UM un mediju producēšanas kompānija “Dj2 Entertainment” paziņojuši par plāniem radīt TV seriālu, kura pamatā būtu minētā videospēle.

Lai seriāls līdz šī gada beigām nonāktu līdz skatītājiem, vēl daudz darba priekšā. Tomēr vismaz pats saturs jau šobrīd solās būt daudzsološs, un tie, kuri ir īsteni “Disco Elysium” fani, šāds formāts, visticamāk, neliks vilties. Zināms, ka seriāla galvenais sižets līdzīgi kā pašā spēlē vīsies ap detektīvu, kurš mēģina atšķetināt noziegumu, kas varētu izraisīt potenciālu pilsoņu karu.

Seriāla producēšanu uzņemsies “Dj2 Entertainment” –  tā pati kompānija, kas radīja ģimenes komēdiju “Sonic the Hedgehog”, kā arī filmas un šovus, kuri balstīti tādu videospēļu kā “Life is Strange” un “Sleeping Dogs” sižetā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rūdolfs Putniņš

Jautājums, kurš tiks kāstots kā šaušalīgā šlipse?

digitalk

esi spēlējis? palasīju recenzijas, kur daudzi sūdzas par dīvaino angleni un vēl dīvainākiem ierunātājiem. “All your base are belong to us” variants?

Kaspars Bondars

Es neteiktu, ka angļu valoda spēlē ir dīvaina. Tā mēdz būt sarežģīta un ir ļoti bagāta.

Last edited 15 days ago by Kaspars Bondars
Rūdolfs Putniņš

Esmu spēli izgājis vienreiz. Mans maizesdarbs ir kopīraitings ASV tirgum angļu valodā. Kopumā teikšu, ka DE ir viens no krāšņākajiem angļu valodas lietojumiem, ko pēdējā laikā sanācis sastapt datorspēlēs. Tā kā spēles izstrāde bija ļoti decentralizēta, tad daži no balsu ierunātājiem ir drusku švakāki, bet mani tas īsti neatrāva no ieglubināšanās spēles atmosfērā. Nevienā brīdī nebija sajūta, ka teksts būtu atdzejots angļu valodā. Vienīgais, kas nodeva naratīva tuvumu ar postpadomju telpu ir intīmās zināšanas par dziļo alkonautiku, smalkā komunisma kritika un slāviskie jaunvārdi.

Kristaps Skutelis

Kaut kādā mediju braucienā man par šo spēli pastāstīja igauņu žurnālisti un patiesībā bija izbrīnīti, ka es to nezinu. Bet iepriekš kaut kā tiešām biju palaidis garām. Tagad paskatījos, ka stīmā maksā nepilnus 30 eiro un vēl nevaru saņemties nopirkt, jo neredzu tuvākajos mēnešos laiku, ko varēšu veltīt šai spēlei. Bet laikam vajadzētu, jo autori tomēr baigi kolorītie personāži un vietējie tomēr jāatbalsta.

Rūdolfs Putniņš

No vienas puses, tas nav Vičeris, kur nokurināt 100h, no otras – visa spēles darbība notiek pamatā caur dialogu logu labākajās cRPG tradīcijās. Tā kā nedaudz iespringt vajag.