NASA, Eiropas Kosmosa aģentūra un Japānas Aviācijas un kosmosa izpētes aģentūra rūpīgi sekojušas līdzi tam, kā Covid-19 mainījis ekonomiku un vidi. Jāteic, ka vīrusa ietekmē tieši apkārtējā vide piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas uz labo pusi. Nu šīs pārvērtības iespējams katram pašam pavērot, jo visas trīs minētās kosmosa aģentūras apvienojušas spēkus un apkopojušas savus satelītu novērojumus, izveidojot informācijas panelim līdzīgu risinājumu.

Informācijas panelis “Earth Observing Dashboard” fiksē Covid-19 radīto ietekmi uz Zemi un ļauj lietotājam izpētīt, kā vīruss mainījis dažādas nozares, kas pirms slimības darbojās ar pilnu jaudu. Piemēram, kā ietekmēta lidmašīnu un kuģu satiksme, rūpnīcu darbība, lauksaimniecības produktu ražošana, izmaiņas pilsētu apgaismojumā un citas jomas. Panelī atrodami dati arī par siltumnīcefekta gāzu, gaisa un ūdens kvalitātes izmaiņām. Kopumā pieejami 50 dažādi indikatori, ļaujot skatīt izmaiņas ekonomikā, lauksaimniecībā un vidē. Fiksētās pārmaiņas var aplūkot gan globālā līmenī, gan atsevišķi 13 valstīs.

Visu trīs kosmosa aģentūru satelītu novērojumi pierāda, ka Covid-19 atstājis globālu ietekmi un transformē dažādas nozares visā pasaulē. Protams, ka izmaiņas ir gan pozitīvas, gan negatīvas. Ja Venēcijas kanālos, kas vairākus gadus bija kā izmiruši, atgriezusies dzīvība un ūdensdzīvnieku rosība, tad, piemēram, vīrusa uzliesmojuma laikā Sanfrancisko medicīnas centra apgaismojums mirdzējis spilgtāk nekā ierasts.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments