Otrdienas agrā rīta stundā Ķīna Zemes orbītā palaidusi savas globālās navigācijas satelītu sistēmas Beidou 35. satelītu, nodrošinot tās kļūšanu par globāli pieejamu.

Šī palaišanas reize noslēgs gandrīz divu dekāžu ilgu darbu, lai Beidou kļūtu par globāli pieejamu Globālās pozicionēšanas sistēmu, kura ir Ķīnas alternatīva ASV risinājumam, jo līdz šim tā bija pieejama Āzijas pusē. Beidou projekts aizsākās jau deviņdesmitajos gados, kur pirmā daļa sāka darboties 2000. gadā, tad 2012. notika tā paplašināšana, un šogad ir noslēgta pilnā sistēma, bet nākamie uzlabojumi paredzēti ne ātrāk kā 2035. gadā.

Reklāma

Viens no Beidou sistēmas mērķiem ir Ķīnas militārās jomas autonoma darbība, ja tā kādu konfliktu rezultātā tiktu atslēgta no amerikāņu GPS tīkla, kā arī tā jau tikusi izmantota vietēji izmantotajos mobilajos telefonos, sabiedriskajā transportā, kā arī kravu pārvadāšanā. Ar visas pasaules nodrošinājumu, serviss kļūs vēl vairāk pieejams biznesa un privātajām vajadzībām, kā arī kalpos kā Ķīnas tehniskās sagatavotības un kosmosa apguves apliecinājums. Arī mums Eiropā ir savs Galileo risinājums.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Saltelīts

Manuprāt ir nekorekti apgalvot, ka Beidou kļūst par GPS.
GPS ir “USA’s NAVSTAR Global Positioning System”
Koreksāk būtu: Beidou kļūst par globāli pieejamu Globālās navigācijas satelītu sistēmu (GNSS).

Kristaps Skutelis

Pielaboju virsrakstu, paldies.

Einis

Kaut kā jocīgi ir teikt, ka Beidou kļūs par GPS. Tas būtu tāpat kā pateikt, ka Nokia kļūs par Apple, jo viņu varēs izmantot zvanīšanai.

Skābene

Nav korekti saukt apvidniekus par džipiem, bet visi sauc un visiem vienalga! :)

0935

vagonus par pikapiem!

Krotow

Viens labums ir – ja GPS noklāsies, vismaz būs alternatīva.

Lauris

Mazs tas labums būs, jo Beidou satelītu orbītas vairāk pozicionētas lietošanai Ķīnā, bet nedaudz jau ķers.