Web Analytics
More
  Reklāma

  “Andele Mandele” reģistrēta kā elektroniskās naudas iestāde

  Jaunākie raksti

  Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 18. jūnijā iekļāvusi SIA “Andele Mandele PAY” elektroniskās naudas iestāžu reģistrā ar tiesībām sniegt maksājumu pakalpojumu – maksājuma instrumenta izlaišana.

  FKTK, izvērtējot SIA “Andele Mandele PAY” iesniegto Komercdarbības plānu, secinājusi, ka tas sniedz priekšstatu par plānoto darbību un stratēģiju. Tāpat FKTK ir atzinusi uzņēmuma iesniegtās politikas un procedūras, kuras pieprasa Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likums, par prasībām atbilstošām.

  SIA “Andele Mandele PAY” komercdarbības būtība ir izveidot uzņēmumu, kurš sniegs reģistrētas elektroniskās naudas iestādes pakalpojumus, sludinājumu izvietošanas platformas www.andelemandele.lv lietotājiem kļūstot par starpnieku pārdošanas/pirkšanas darījumos, kā arī nodrošinās ilgtspējīgu un peļņu nesošu uzņēmējdarbību.

  FKTK reģistrētās elektroniskās naudas iestādes ir tiesīgas piedāvāt e-naudas un reģistrētai iestādei atļautos maksājumu pakalpojumus Latvijas teritorijā, un to apgrozībā esošās elektroniskās naudas vidējais apmērs nedrīkst pārsniegt divus miljonus eiro.

  Elektroniskā nauda ir norēķinu līdzeklis, kuru tās turētājs var izmantot norēķiniem pie tirgotājiem, elektroniskās naudas iestāde izveidotā un uzturētā slēgtā sistēmā elektroniskās naudas emisijai un atpirkšanai. Elektronisko naudu var iegādāties, iemaksājot vēlamo naudas summu elektroniskās naudas iestādes kontā, kur pret iemaksāto naudas summu tiek emitēta elektroniskā nauda līdzvērtīgā apmērā. Ar lietotājam izsniegtajiem autorizācijas un maksājuma instrumentiem rīkiem (piemēram, parole, viedais paroļu pārlūks, norēķinu karte, aplikācija, u.c.). elektronisko naudu var izmantot norēķiniem pie konkrētiem tirgotājiem par dažādām precēm un pakalpojumiem.

  AvotsFKTK
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma