Daudzi noteikti ir pamanījuši, ka Google ne vienmēr izvēlas rādīt visatbilstošākos meklēšanas rezultātus. Jau labu laiku ar šādām neatbilstībām sastapušies arī nelegālā satura cienītāji, kuri Google meklētājā bieži vien ar grūtībām atrod iemīļoto seriālu vai filmu šādā bezmaksas versijā. Patiesi, populārās pirātiskās vietnes pamazām pazūd no Googles meklējumu rezultātu augšdaļas.

Dažādas meklētājprogrammas jau izjutušas lielu spiedienu un pilnībā izņēmušas pirātiskas vietnes no saviem meklēšanas rezultātiem. Vienlaikus Google tik drastisku ceļu nevēlas iet. Tā vietā meklētājs uzstādījis filtrus, kas konkrēto nelegālā satura lapu neļauj atrast pēc noteiktiem atslēgvārdiem, piemēram, filmu un dziesmu nosaukumiem. Saskaņā ar Googli – šāda pieeja tiek praktizēta jau pāris gadus. Piemēram, ja kāds kvēls seriāla “Troņu spēles” fans meklētājā ieraksta “Game of Thrones torrent”,  maz ticams, ka pirmajos rezultātos izleks top pirātiskās vietnes, kā “The Pirate Bay”. Patiešām, lūkojot Googlē pēc šī seriāla torrenta, parādās retāk dzirdētas pirātiskās mājaslapas.

Visa tā rezultātā dažās šādās vietnēs arī krasi samazinājies apmeklējumu skaits. Vienlaikus joprojām nelegāla satura lapas var atrast Googlē vai kur citur pēc to nosaukumiem. Taču arī pie tā tiekot strādāts – pēdējo mēnešu laikā dažus populāru pirātisku mājaslapu nosaukumus Googlē atrast kļūst aizvien grūtāk. Tā vietā meklētājs piedāvā norādes uz personām, Wikipēdiju vai pilnīgi atšķirīgām, dažkārt pat krāpnieciskām tāda paša nosaukuma lapām. Tikmēr daudzu iemīļoto “The Pirate Bay” atrast ir vieglāk par vieglu, un tas joprojām gozējas Google rezultātu augšdaļā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Pirātiskās lapas izzūd arī tāpēc ka šo “pakalpojumu sniedzējus” diezgan regulāri izkrata un aizver. Pieļauju ka darknetā viņus var biežāk atrast. Populārajos meklētājos gan ir vai nu oficiālo izplatītāju reklāmas vai visbiežāk kaut kādi krāpnieki ar vīrusu droperiem. Tas ka Pirate Bay vēl ir publiski pieejams, gan ir dīvaini. Varbūt Bila blakusprojekts :)

Einis

Vispār jau īstais piratebay ir nozudis. Tas, kas izmetās google ir kaut kāda versija, jo tur diezgan populārām lietām ir maz devēji. Nemaz nerunājot, ja gribi atrast 10 gadīgu filmu, tad šitajā pirate bay neko vairs neatradīsi. Agrāk bija tā, ja tas nav piratebay, tad tas neeksistē. Tagad galīgi tā nav.

digitalk

nope, cilvēki un ieradumi mainās, tagad reti kurš ievēro pieklājības kodeksu.

capsx

Vispār jau tas shortcut piedāvājums ir “Ads” …

digitalk

tātad tie nav meklēšanas top rezultāti.

digitalk

tas, ka tu maldini lasītājus piejaucot reklāmas meklējumu rezultātiem. tādas pat tematiskās reklāmas rādīsies jebkuram meklēšanas pieprasījumam, bet tāpēc par to kursorā neviens necep rakstu, ka google “slēpj”, piemēram, meklēto aptieku.

azad

Tie, kuri izmanto torrentus, nemeklē, tie visu jau sen ir atraduši un kačā:D

Ivars Indāns

Google ir pārveidojies par “atbilžu sniegšanas” servisu, tīrā “meklēšanas” funkcija vairs netiek atrādīta primāri (protams, ka meklēšana it visam pamatā).
Un problēma nav tikai ar torrentiem. Kad pašam bija pirmo reizi jākauj vista, google nemaz nepalīdzēja. Bija jāizmanto yandex.ru :)

Oskars

Orvels kapā atzinīgi māj ar galvu. Informācijas cenzūra uzņem apgriezienus.
Tiesa, pagaidām neviens nav aizliedzis pasūtīt tirst gūgli, un izmantot alternatīvus interneta meklētājus. Teiksim, es pats izmantoju duckduckgo.