Tas, ka tehnoloģiju gigantam Google patīk radīt eksperimentus ar audumu un viedajiem risinājumiem, vairs nav nekāds noslēpums. Pirms dažiem gadiem sadarbībā ar modes zīmolu “Levis” tapa ar Google tehnoloģijām darbināma viedā jaka. Šobrīd no viedo apģērbu jomas Google virzās tālāk, radot inovatīvas mūzikas pārvaldības iespējas, lietotājam vien nedaudz pieskaroties savam austiņu kabelim.

Pašreiz ideja par viedo austiņu kabeli ir vēl prototipa stadijā, taču tas neliedz ar vienu aci ielūkoties, kā top risinājums, iespējams, drīzā nākotnē trendīgai mūzikas pārvaldībai. Tā pamatā izmantota spirālveida sensoru matrica, kas būtībā ir tas pats pītais audums, kurā iestrādāti “viedie pavedieni” jeb optiskās šķiedras. Šiem pavedieniem piemīt kapacitīvas īpašības, kas nozīmē, ka atliek vien pieskarties vadam, lai spētu, piemēram, pārslēgt  dziesmas vai kontrolēt mūzikas skaņu.

Ar vadu var veikt dažādas darbības, atkarīgs no tā, ko vēlies panākt. Piemēram, skaņas kontrolei vads nedaudz jāsatin. Lai nopauzētu vai ieslēgtu mūziku, tas jāsaspiež. Tāpat Googles viedais austiņu kabelis informēs par paziņojumiem. Optiskās šķiedras diegi, kas ieausti vadā, iedegsies konkrētā krāsā, kas atkarīga no saņemtās informācijas veida.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments