Quantcast
More
  Reklāma

  Uzlauzti vairāki Eiropas superdatori, lai raktu kriptovalūtas

  Jaunākie raksti

  Maija otrajā nedēļā vairāki Eiropas superdatori tikuši uzlauzti, lai caur tiem raktu kriptovalūtas. Šie nav pirmie šāda veida kiberuzbrukumi, taču pirmo reizi tas noticis pieslēdzoties attālināti, jo iepriekš kāds uz vietas bija ieinstalējis speciālās ļaunprogrammatūras.

  Šie uzbrukumi notikuši Lielbritānijā esošajam ARCHER superdatoram, vairākās Vācijā esošajās sistēmās, kā arī Šveices Nacionālajam superskaitļošanas centram, kurā atrodas vieni no jaudīgākajiem superdatoriem. Lai apturētu šīs ielaušanās un bitkoinu rakšanu, datori ir jāatslēdz no tīkla un jāveido jaunas pieejas, un šis process var aizņemt ilgāku laiku, tāpēc tajā laikā datori ir izslēgti. Šajā laikā tie nevar veikt savu skaitļošanas darbu, lai palīdzētu cīņā ar COVID-19 vīrusu.

  Nav pieejamas oficiālas ziņas par potenciālajiem ļaundariem, bet tā kā šie uzbrukumi notikuši ļoti līdzīgā laika posmā, tad tas liek domāt, ka šis tomēr ir bijis plānots lielākas grupas uzbrukums.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Oiligs
  23.05.2020 13:37

  Kr ziņas ,ka ,piemēŗam ,Krievijā –katru mēnesi tiek paziņots par ‘”bumbām”” uz pasažieru lidmašīnu bortiem–ar mērķi tikt pie bitkoiniem..Vienkārši krievi to saka ,taču visi pārējā “”civilizētā””pasaule to noklusē.Jo nav iedomājams ,ka prasa tikai Krievijā ,bet citur nē.

  23.05.2020 13:50

  Visticamāk tika raktas kādas citas kriptovalūtas, nevis tieši bitkoini, jo bitkoinus rakt ar CPU vai GPU ir nejēdzīgi, tas ir tūkstošiem reižu mazāk efektīvi, nekā ar specializētajiem ASIC maineriem.

  Reklāma