Datoru komponenšu ražotājs Intel gatavojas noslēgt darījumu par Izraēlā radītas navigācijas lietotnes Moovit pārņemšanu 1 miljarda dolāru vērtībā, lai turpinātu attīstīt savu autonomās braukšanas nodaļu.

Moovit ar 800 miljoniem klientu ir viens no populārākajiem satiksmes analīzes risinājumiem, kurš pateicoties mākslīgajam internetam un lielo datu tehnoloģijai ir spējīgs norādīt ātrāko braukšanas ceļu. Tāpat platformai ir spēcīgi attīstīta tieši datu apstrāde un algoritmi, kas ir viens no stūrakmeņiem veiksmīgas autonomās braukšanas attīstībā.

Intel jau iepriekš veicis ieguldījumus Moovit servisā 50 miljonu apmērā 2018. gadā, tā kā pilnīga pārņemšana nav tik liels pārsteigums. Sagaidāms, ka Moovit pievienosies kompānijas Mobileye darbībai, ko Intel jau 2017. gadā iegādājās par 15,3 miljardiem USD. Mobileye nodarbojas ar datorredzes izstrādi autonomajai braukšanai, kam pievienojot Moovit datu apstrādes iespējas, varēs veidot spēcīgu sistēmu.

Koronavīrusa izplatības laikā Moovit lietotne spējusi pārorientēt daļu darbības, lai rādītu īsākos piegāžu maršrutus, jo ierastā auto satiksme ir kritusies, taču parādījušās citas vajadzības.

Informācija par pirkumu gan vēl netiek ne apstiprināta, ne noliegta no abu uzņēmumu puses.

Moovit platforma pieejama gan tiešsaistes risinājumā, gan uz Android un iOS mobilajām operētājsistēmām.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments