Lai vairotu jauniešu uzņēmējspējas un sociālās prasmes, kas saistītas ar klimata pārmaiņu un vides problēmu mazināšanu, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sāk jaunu programmu «Young Innovators».

Programmas mērķauditorija ir 12 līdz 18 gadus veci jaunieši, kuriem būs iespēja gūt jaunas prasmes, attīstīt sistēmisko domāšanu un, sadarbojoties ar pašvaldībām, uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām, ietekmēt uz vietējās kopienas interesēm un jauniešu izaugsmi vērstu lēmumu pieņemšanu. Dalība programmā arī vairos skolēnu izpratni par atbildīgu patēriņu, aprites ekonomiku, klimata tehnoloģijām, mazoglekļa dzīvesveidu, kā arī pilsoniski aktīvu uzvedību.

Programmu īsteno RTU Dizaina fabrikas inovāciju un koprades kontaktpunkts «EIT Climate-KIC Hub» sadarbībā ar biedrību «Latvijas Mazpulki» un Latvijas Universitātes vadošo pētnieci Guntu Kalvāni. Tikko sākts tiešsaistes semināru cikls mazpulku vadītājiem par sistēmisko domāšanu, sistēmas inovācijām, līderismu, līdzdalību utt. Mazpulku vadītāji jauniegūtās zināšanas nodos tālāk skolēniem, kuri, izmantojot apriņķa kartēšanu, apzinās savas apkaimes vides izaicinājumus un, izmantojot «EIT Climate-KIC» piedāvātos rīkus un pieejas, meklēs tiem risinājumus.

Tiešsaistes apmācības sākuši 27 mazpulku vadītāji no visas Latvijas. Plānots, ka programmā iesaistīties vairāk nekā 200 skolēnu – klimata čempionu.

«Young Innovators» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» programma. Šogad kopumā tajā plānots iesaistīt ap 10 tūkstošiem Eiropas skolnieku. Latvijas programma ir unikāla un tiek īstenota kā pilotprojekts, «Young Innovators» piedāvājot kā ārpusskolas aktivitāti. Citās Eiropas valstīs šīs aktivitātes īsteno skolas, integrējot mācību programmā. Arī Latvijā varētu tikt organizēti semināri skolotājiem, mudinot viņus vairāk izmantot sistēmisko domāšanu un sistēmas inovācijas. RTU aicina skolas paust viedokli par interesi iesaistīties programmā, aizpildot anketu ej.uz/YoungInnovatorsSkolas

RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada. Nodrošinot iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai, RTU stiprina klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstību Latvijā.

RTU īsteno arī citas aktivitātes, lai vairotu bērnu un jauniešu interesi par zinātni un inženierzinātnēm, atklātu studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomā, piemēram, piedāvā nodarbību ciklu Bērnu un jauniešu universitāte. Universitāte izveidojusi arī RTU Inženierzinātņu vidusskolu, kur talantīgākie skolēni var padziļināti apgūt eksaktos mācību priekšmetus, lai sagatavotos inženierzinātņu studijām.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments