web analytics

Tiešsaistes hakatonā “SportHack 2020 Latvija” meklēs risinājumus sporta jomas izaicinājumiem

Jaunākie raksti

Arī Xiaomi krīt Trampa nežēlastībā

Lai arī Donaldam Trampam prezidenta amats būs jāpamet jau pavisam drīz, tomēr vēl arvien norit aktīva cīņa ar ārējo...

Pirmoreiz 45 gadu laikā pilnībā tiks pārbūvēta “Lada Ņiva”

Krievu autobūves klasiskais bezceļnieks "Lada Ņiva" pirmoreiz 45 gadu laikā tiks pilnībā pārbūvēts, iegūstot jaunu vizuālo noformējumu un arī...

Tiek izmēģināta funkcija iepirkties tieši no “Youtube” videoklipiem

Iespējams, kāds drīzākā, kāds ne tik tuvā nākotnē kārotās preces iegādāsies pa taisno no "Youtube" videoklipiem. "Youtube" pašreiz meklē...

Sony iepazīstina ar jaunām RA5000 un RA3000 skandām

Sony nāk klajā ar divām jaunām bezvadu skandām – SRS-RA5000 un SRS-RA3000. Abi modeļi ir aprīkoti ar unikālām Sony...

Janvāra beigās tiešsaistē norisināsies Global Game Jam

Global Game Jam (GGJ) ir 48 stundu tiešsaistes pasākums, kas notiek vienlaicīgi daudzās pasaules valstīs. GGJ laikā tiek izstrādātas...No šī gada 21. līdz 23. maijam Latvijā notiks pirmais tiešsaistes hakatons, kas veltīts sporta industrijas izaicinājumiem. Sākot ar 23. aprīli tiek aicināti pieteikties gan studenti, gan sporta jomas eksperti, kā arī citu nozaru pārstāvji. Dalībnieku uzdevums būs rast jaunus risinājumus, kas palīdzēs veiksmīgāk pārvarēt radušos krīzi, kā arī uzlabos sporta pieredzi sportistiem, treneriem un sporta līdzjutējiem. 23. aprīlī sāksies iknedēļas vebināri, kas palīdzēs sagatavoties hakatonam.

Tiešsaistes hakatonu organizē biedrība “WindHackers” sadarbībā ar “RTU Dizaina Fabrika”, “Rīgas Tehniskā Universitāte” (RTU) un “Kurzemes inovāciju granti studentiem” (KInGS) partneriem – Ventspils Augstskola (VeA), Liepājas Universitāte (LiepU), “Kurzemes biznesa inkubators” un nodibinājumu “Ventspils augsto tehnoloģiju parks”.

“Sports ir darbs, izklaide, veselība, aizraušanās un hobijs. Ne velti Latvijā ir 95 dažādu sporta veidu federācijas. Savukārt, hakatons ir lieliska iespēja apvienot daudzu cilvēku pieredzes, prasmes, sapņus un realizēt dažādus projektus sporta nozarē. Tiešsaistes formāts līdz minimumam samazina ierobežojumus dalībnieku sastāvam, taču saglabā sportisko izaicinājumu un neierobežotas iespējas izpausties,” stāsta viens no SportHack 2020 Latvija partneriem, Aigars Strauss, Latvijas Triatlona federācijas prezidents.

Hakatona mērķis ir 48 stundu laikā radīt jaunas, inovatīvas idejas sporta jomā, novērtēt idejas biznesa potenciālu un izveidot starpdisciplināras komandas, kas spēj šīs idejas realizēt dzīvē. Jebkurš cilvēks ar svaigām, pat ambiciozām un vēl neattīstītām idejām ir aicināts piedalīties. Īpaši aicināti ir inovatori, programmētāji, uzņēmējdarbības pārstāvji un dizaineri. Idejas pieņems četrās kategorijās – “Uzveicam krīzi”, “Sports un inovācijas”, “Sporta infrastruktūra un aprīkojums” un “Sporta dati”.

“Ideja par sporta hakatona organizēšanu radās jau pirms gada. Iestājoties krīzei, apvērām pasākumu atcelt un palikt mājās, skatoties sporta spēļu atkārtojumus TV. Tomēr gribējās darīt kaut ko lietas labā, redzot ar kādiem izaicinājumiem saskaras Latvijas sporta nozare. Ātri atradās līdzīgi domājoši draugi, paziņas un pēc sarunām ar Latvijas augstskolām un sporta federācijām, arī idejas atbalstītāji,” skaidro “SportHack 2020 Latvija” organizators Kārlis Skuja.

Papildus jauniem draugiem un pozitīvām emocijām, katrai komandai būs iespēja iegūt foršas balvas un finansējumu tālākai idejas attīstībai. Turklāt, hakatona laikā RTU nodrošinās piekļuvi prototipēšanas un dizaina pakalpojumiem, kā arī mērķtiecīgi aicinās izmantot RTU radītās tehnoloģijas un zināšanas, radot jaunus produktus un pakapojumus.

“Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU kopš pagājušā gada īsteno nebijušu projektu “Inovāciju granti studentiem”. Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Projektā RTU piedāvā septiņas aktivitātes. Piedaloties tajās, studenti var saņemt stipendiju – 200 eiro mēnesī (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 228 eiro mēnesī (doktoranti). Lai pieteiktos stipendijai, studentam ir jābūt sekmīgam un bez studiju parādiem,” informē “RTU Dizaina fabrika” projektu vadītāja Liene Briede.

“Viens no Ventspils Agstskolas stratēģiskajiem mērķiem ir inovāciju veicināšana caur aktīvu sadarbību ar dažādām industrijām vairākos līmeņos un virzienos. Hakatons sportā ir iespēja pārvarēt gan šobrīdējos šķēršļus sporta pieejamībai, gan rast iespējas gudrāk un daudzpusīgāk izmantot sporta datus, infrastruktūru un ekipējumu. Turklāt, ar finansējumu, ko saņems uzvarētāji, ideju varēs pārvērst biznesā ātrāk,” uzskata Ventspils Augstskolas projektu vadītājs un futbolists Vitālijs Petkēvičs.

Hakatona laikā dalībniekus konsultēs pieredzējuši mentori, kuri profesionāli strādā dažādās jomās (tehnoloģijas, bizness, dizains utt.). Komandām būs arī iespēja saņemt padomus un palīdzību no dažādu Latvijas sporta jomu ekspertiem un profesionāļiem.

Vai Tev ir idejas, kā uzlabot sporta pieredzi sportistiem, komandām, organizatoriem vai skatītājiem? Reģistrējies individuāli vai piesaki komandu līdz 15. maijam, un kopā radiet innovatīvas idejas spota nozarei! Pieteikšanās pasākumam no 23. aprīļa līdz 15.maijam – https://windhackers.com/sporthack2020.

Pasākums tiek līdzfinansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un nr. 1.1.1.3/18/A/004 «Kurzemes inovāciju granti studentiem» līdzekļiem.

Pasākuma partneri ir “RTU Dizaina Fabrika”, RTU, Ventspils Augstskola, Liepājas Universitāte,  “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks”, “Kurzemes Biznesa inkubators”, “Latvijas Sporta federāciju padome“, “Latvijas Triatlona federācija”, “Latvijas Basketbola savienība”, “Latvijas Futbola federācija”, hokeja klubs “Dinamo Rīga”, “Ghetto Games” un “Eiropas Latviešu apvienība”.

Pasākumu organizē biedrība “WindHackers”, kuras mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: