Bolt apgrozījums nogāzies par vairāk nekā 85%, tāpēc uzņēmums meklē valsts atbalstu. Bolt prasa Igaunijai aizdot 50 miljonus eiro, kas būtu nepieciešami, lai uzņēmums “neaizietu pa burbuli”.

Kā šie 50 miljoni radušies? Ekonomisti lēš, ka ikdienas dzīve atgriezīsies savās sliedēs ne ātrāk par jūnija beigām vai jūliju. Bolt ik mēnesi nepieciešami 15 miljoni eiro, tos arī uzņēmums veikli sareizinājis ar trīs un piemetis vēl 5 miljonus, lai ir drošāk. Bolt uzsver, ka 15 miljoni mēnesī ir fiksētās izmaksas par algām, īstermiņa investīcijām un ilgtermiņa saistībām, no tām uzņēmums nevar tikt vaļā.

Komercbankas jau esot Bolt pasūtījušas “pāris mājas tālāk”.

Igaunijā Bolt nodarbina 515 cilvēkus, kopumā Bolt jau samazinājis algas 1500 darbiniekiem.

Interesanti, ka šobrīd Bolt nekaunas sevi dēvēt par taksometru pakalpojumu sniedzēju, kaut arī tas pats Bolt labajos laikos sevi sauca pat tehnoloģiju uzņēmumu, lai izvairītos no visām nepieciešamajām atļaujām taksometru servisa darbības nodrošināšanai. Iepriekš Bolt nekad nav bijušas svešas dažādas nodokļu optimizācijas, vēl zem Taxify zīmola 2018. gada vidū pārceļot uzņēmuma darbību uz Latviju.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
skābene

Izskatās, ka indīgo rakstu sacerējis krievu Jandex takšu fans!
Man būtu žēl, ja Bolts aizietu pa burbuli, tomēr ieviesa zināmu kārtību un caurspīdību taksometru tirgū.

Artis

Bolt, kads nosaukums, tāds kantoris.
Kas vainas yandex?
Lētāki braucieni, bet pakaļ atbrauc tie paši bolt soferisi.

Kaut nu aizietu pa pieskari tas tautu dēlu kantoris.

Ainārs

Kas gan tur nekaunīgs? Neviena uzņēmuma bankrotēšana, it īpaši tik liela, nav sabiedrības interesēs. Tā kā tūrisma nozare ir pilnībā izbeigusies un nedomāju, ka šogad atdzīvosies, tad Bolt viegli laiki negaida.

Uģis

Tiešām, lasot šo rakstu, ir sajūta, ka rakstītājs ir ieinteresēta persona. Ļoti kategoriski un tendenciozi.
Un “aizņēmums!” cik saprotu, tas ir kaut kas, ko vajadzēs atdot. Neredzu problēmu.

digitalk

neredzu nekādu problēmu, ja reāli strādājošs kantoris, kuram ir taustāms pienesums ekonomikā, lūdz aizdevumu. nav jau LV komercmediji, kuri izkauca atbalstu no valdības ar partiju lobiju un masētu raudulīgu rakstu sēriju — nevaram jūs bombardēt ar reklāmām, palīgā!

Kristaps Skutelis

Atlikt ņaudēšanu. Medijiem šis tiešām nav viegls laiks un arī komercmediji tomēr dara savau daļu laba darba – informē par aktualitātēm un dažādos projektos apvter tēmas, kur sabiedriskie mediji netiek līdzi.

digitalk

nesmīdini manas čības. TV3 gruppen reklāmnaudas kāsēji nav pelnījuši neko. vai arī pamēģini reklāmu piedirstajos Delfos atrast sakarīgu info pirmajā lapā — tikai “karstie” jaunumi, utt.

valdības atbalsts ir nepieciešams tieši sabiedriskajiem medijiem, kurus uztur no nodokļu maksātāju naudas valdības līmenī.

freelifelv

Labrīt! Es iztiktu bez delfi, tvnet, apollo, jauns.lv utml. un pilnīgi droši bez kursors.lv. Pilnīgi pietiktu ar valdības oficiālajiem paziņojumiem, kurus iedotu caur sabiedrisko mediju, tjip LTV1/7. Ziņas ārpus LV lasītu citos Eiropas portālos. Šobrīd delfi, tvnet utml šņaga mēģina tikai uzkačāt reitingu ar skaļiem virsrakstiem, kur apmuļļā visu to, kas jau tāpat zināms. Šajā tēmā man nedaudz žēl būtu darbinieku, kuriem vairs nevajadzētu drukāt, fočēt, kopēt, fantazēt. Bet arī uz to ir atbilde, Kariņa atbilde – naudas ir ļoti daudz, ļoti daudz naudas. Ja delfis un co nešmaucas ar nodokļiem, tad visžēlīgais I.Jaunzemes kantoris iešķiebs pabalstu ;)

digitalk

@freelifelv
man liekas, ka Kursors ir privāts blogs un nav reģistrēts kā masu informācijas līdzeklis? tātad uz mediju izvaidēto atbalstu nepretendē, bet godīgi kapā.

ps. ja valdība jau nebūtu stulbi izsvaidījusi atbalstu, es viņu vietā vēl padomātu par naudas piešķiršanu medijiem, kuri ir reģistrēti un maksā nodokļus LV, un kuru patiesā labuma guvēji (vismaz puse) ir LV pilsoņi.

Kristaps Skutelis

Jā, precīzi, mēs neesam reģistrēti kā medijs un mums nav nekādas intereses par šo naudu. Lai tā tiek īstiem žurnālistiem.

freelifelv

Kas ir “īsti žurnālisti”? Kas liek clickbait virsrakstus 10x atgremotām, pārpublicētām tēmām? Redaktori, tie ir sliktie? Es uzrakstīju postu par vairākiem neta medijiem (delfi, tvnet u.c. šņaga), jūs piepi.s.āties pie kursors.lv pieminēšanas. Izlasiet vēlreiz, ok?
LTV ziņu dienets postē visu to pašu un vēl ātrāk par delfi.
Tvnet retu reizi uztaisa interesantu interviju/apskatu.
90% “ziņu” portālu nav ne centa vērti.

Kristaps Skutelis

Kā minimums tie, kas pakļaujas LŽA Ētikas kodeksam: http://www.latvijaszurnalisti.lv/etikas-kodekss/

digitalk

@freelifelv
jūs piepi.s.āties pie kursors.lv pieminēšanas. Izlasiet vēlreiz, ok?

varbūt sāksi ar sevi un izlasīsi, ko tev raksta? es nevienā vietā neoponēju pret tavu ineta “mediju” novērtējumu, es tam piekrītu. bet nevajag jaukt tos pseidožurnālistus kopā ar Kursora kolektīvu, kas prot strādāt bez krīzes budžeta izdīkšanas.

kukū

Aizdevumi pret procentiem bezkaunīgi ir tikai tad, kad tos prasa un dod ar domu, ka nekad netiks atdoti.
Neba nu šie aizdevēji ir pasaules labdari – viņi vēl nopelna.

Guntis Čoders

Es arī nesapratu, kādēļ raksts ir tik subjektīvā formā uzrakstīts.
Clickbite? Vēlme radīt komentāros diskusiju?
Cerams, ka tas tāds izņēmums, citādi jāapšauba būtu medija objektivitāte in overall.

Kristaps Skutelis

Kādi raksta objekti, tādi arī raksti.