AV-Test veiktajos testos atklājies, ka Google Play Protect uzskatāms par visai vāju aizsardzību pret ļaunatūru. Google Play Protect sargā Google Play Android lietotņu veikalu, pārskenējot viedierīcēs esošās lietotnes.

Google Play Protect saņēma tikai 6 no 18 punktiem, kamēr citiem testa dalībniekiem veicies būtiski labāk. AV-Test veiktajos testos tika pārbaudīta arī Avira, Bitdefender, G Data, Kaspersky, NortonLifeLock, SK Telecom un Trend Micro darbība. Testi ietvēra aizsardzību pret aptuveni 6700 dažādām lietotnēm, kurās ir ļaunatūra.

Google Play Protect visvājāk veicas ar lietotnēm, kas ir mazāk nekā 24 stundas vecas, šādās lietotnēs Google Play Protect spēja atrast tikai 37% no ļaunatūras, kamēr Antiy, Bitdefender, Cheetah Mobile, NortonLifeLock, Trend Micro un Kaspersky atrada pilnīgi visas ļaundabīgās programmatūras pazīmes.

Tāpat Google Play Protect ir problēmas atpazīt ļaunatūru lietotnēs, kas ir vecākas par mēnesi. Šeit Google Play Protect atrod ļaunatūru tikai 33% gadījumu. Google Play Protect arī ļoti bieži (30 gadījumos) lieki ziņoja par ļaunatūru lietotnēs (false positive), kamēr citi aizsardzības risinājumi gandrīz nekad nekļūdījās. AV-Test iesaka savās viedierīcēs turēt vēl kādu aizsardzības lietotni pret ļaunatūru, tikai uz Google Play Protect paļauties neesot prātīgi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
KKTK

Tā jau likās, ka tā tāda uzkrāsota bļemba vien ir. A kā ir telefonos – var ielādēties ar LiveCD un noskanēt pret trojāņiem?

digitalk

toties tā draza ir uz katra android telefona (izņemot jaunos Huawei), lai fonā patīkami bremzētu tavu darbu :P