Kompānija Apple iesniegusi jaunu patentu, kurā tiek aprakstīta iespēja, ka iPhone telefoni būs spējīgi noteikt, ja tie tiek lietoti zem ūdens, automātiski nomainot lietotāja saskarni, to padarot vieglāk lietojamu.

Patenta mērķis ir padarīt telefona lietošanu pēc iespējas ērtāku zem ūdens, samazinot nepieciešamību tam pieskarties, kā arī saņemot specifiskas vibrācijas, ja ir izdarīts spiediens uz ekrānu. Tas nozīmē, ka brīdī, kad telefons atrastos zem ūdens, uz ekrāna parādītos tikai pašas nepieciešamākās iespējas, kādas ir vajadzīgas nirstot. Papildus tas varētu ļaut nākotnē samazināt baterijas un procesoru noslogojumu, atbrīvojoties no liekām lietotāja darbībām.

Patenta vizualizācija liecina par to, ka kompānija, iespējams, strādā pie iespējas mainīt ekrāna jutīgumu. Papildus tam iesniegts patents par jauna veida sejas atpazīšanas sistēmu FaceID, kura spētu nolasīt cilvēku seju dažādos telefona stāvokļos. Piemēram, atbloķēt telefonu ar FaceID, ja iPhone atrodas ainavorientācijas skatā pret lietotāju. Testa labad pamēģināju atbloķēt iPhone 11 Pro modeli šādā stāvoklī un tas patiešām nav iespējams, apmēram pie 45 grādu leņķa jau tas izdevās.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
LAN

Ļoti noderīga iespēja nāriņām.

Oto

Patents par to kā salabot savu feilu ar FaceID?

digitalk

kurā vietā ir feils ar FaceID?

Oto

Piemēram, atbloķēt telefonu ar FaceID, ja iPhone atrodas ainavorientācijas skatā pret lietotāju. Testa labad pamēģināju atbloķēt iPhone 11 Pro modeli šādā stāvoklī un tas patiešām nav iespējams, apmēram pie 45 grādu leņķa jau tas izdevās.

Čiekurs

Tad jau par feilu varētu saukt nespēju atbloķēt telefonu turot kabatā. Šoreiz tas vienkārši nav paredzēts, galu galā, cik bieži atbloķējot viedlāpstu to turam horizontāli? Kā šādā veidā darbotos pirkstu nospieduma lasītājs? Jā, nekā.
Ps. Citējot kāda cita tekstu vismaz ieliec to pēdiņās.

digitalk

@Oto tad jau visi viedlāpstu ražotāji feilo ar visiem modeļiem — ja trubu pieliek pie auss horizontāli, tad tevi slikti dzird un tu sarunu biedru dzirdi vēl sliktāk!

Jorsh

Varētu vismaz telefonu uzražot, kam pie ūdensizturības fīčas nav zvaigznīte ar paskaidrojumu apakšā, ka garantija neattiecas uz ūdens bojājumiem. 😂

“ Liquid damage not covered under warranty.”