web analytics

Latvijā izveido izglītojošu TV kanālu “TAVA KLASE”

Jaunākie raksti

Visi pilnībā elektriskie Volvo modeļi būs pieejami tikai tiešsaistē

Volvo Cars pašlaik fundamentāli mainās jautājumā, kā un kur apmierināt savu klientu vajadzības, un pārveidos tradicionālo pārdošanas modeli, pārejot...

Volvo Cars auto kļūs pilnībā elektriski līdz 2030. gadam

Uzņēmums Volvo Cars ir apņēmies kļūt par līderi ātri augošajā premium klases elektrisko automašīnu tirgū un plāno kļūt par...

Citadeles bezkontakta maksājumu gredzena izmēģinājums

Citadele 2017. gada rudenī pirmā Baltijā saviem klientiem sāka piedāvāt bezkontakta maksājumus ar viedtālruni. Tas toreiz bija liels notikums,...

Sekojot Eiropas noteiktajiem likumiem, Apple mājaslapā ir pieejams ierīču labošanas novērtējums

Pagājušā gada novembrī parādījās informācija par to, ka Eiropā tirgotajiem produktiem būs speciāli jānorāda tas, cik ierīci ir viegli...

LastPass Android lietotne pusslepeni vāc tavus datus

Tīmekļa drošības pētnieki no Exodus (Vācija) paziņojuši, ka LastPass Android lietotne vācot lietotāja datus, turklāt šie dati tiek nodoti...

Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, valdība 2020. gada 31. martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “TAVA KLASE’’ izveidi.

Plānots, ka 6.aprīļa līdz 29.maijam darbadienās no plkst. 9.00 līdz 13.40 kanālā “ReTV” tiks pārraidītas mācību stundas 1.-4.klašu skolēniem, bet kanālā “Sportacentrs.com TV” no plkst. 9.00 līdz 16.40 – mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12.klašu skolēniem.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, paredzot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset’’, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

Mācību stundas veidos 20 minūšu gari audiovizuāli materiāli, kuros pedagogi, savas jomas entuziasti no dažādām Latvijas pilsētām, mācību priekšmetus pasniegs interesantā un skolēnus uzrunājošā veidā. Mācību saturs tiek veidots tā, lai mazo klašu skolēni pēc katra priekšmeta var paspēt izpildīt kādu uzdevumu un pārorientēties uz nākamo mācību priekšmetu.

Kanālā būs iespējams atkārtot Dziesmu un deju svētku repertuāru kopdziedāšanā, deju nodarbībās, tāpat kopā sportot, apgūt teātra spēles elementus, robotiku, animācijas pamatus, kā arī iepazīt Latvijas mazākumtautību valodas.

Iecerēts, ka jau pēc Lieldienām mācību programmu saturs tiks nodrošināts nedēļu iepriekš, ļaujot vispārizglītojošo skolu pedagogiem mērķtiecīgi plānot izglītojošā kanāla programmu savā nodarbību grafikā.

Projekts “TAVA KLASE” risinās vairākas būtiskas problēmas, kas identificētas pirmajā attālināto mācību nedēļā. Viena no tām – nepieciešamība pēc kvalitatīvas mācību vides 1.-6.klašu skolēniem, kas, pēc ekspertu teiktā, nevar apgūt tik lielu mācību vielas apjomu patstāvīgi. Projekts arī atvieglos attālināto mācību procesu ģimenēs, kurās ir vairāki skolēni, jo virszemes TV pārklājums ir 97% valsts teritorijas. Tāpat tiek radītas līdzvērtīgas izglītības iespējas visā Latvijā, mazinot nevienlīdzību, kas rodas skolotāju vai infrastruktūras trūkuma vai nepieejamības dēļ.

Šādu inovatīvu pieeju, veidojot mācību kanālus ārkārtas situācijā, nodrošinot attālinātās mācības, izmanto arī vairākās citās Eiropas valstīs: Čehijā, Spānijā, Francijā, Horvātijā, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā.

Sagatavotais mācību materiāls var tikt izmantots arī klātienes mācību procesā, un tas ir vērsts uz skolotāja profesijas prestiža celšanu, jo pirmoreiz Latvijas vēsturē IZM būs savs izglītojošais kanāls.
Projekta īstenošanai valdība nolēma piešķirt 365 208 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem audiovizuālā satura radīšanai un izplatīšanai, tostarp ar bezmaksas televīzijas programmu starpniecību.

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
waate waate

Opā! Live stream par 365 208 eiro!!! Kur tāme? Ā, pareizi, ir tak ārkārtas stāvoklis, var bez konkursa šķaidīt naudu, ko nesen izcēla ārā. Youtūbā nevarēja?! Ministrija laikam ierēc par tautu… reģionālajā televīzijā?!.. kad aizliegts kustēt ārā no mājas… sporta centrs TV?, kad visas zāles ciet?!… lapele + saits + nacionālā TV + partneri + iespējamā misija = 365 208 auras!!!??? Redaktor! Lūdzu, noskaidro tāmi? Kā ne kā, šis ir mūsu lauciņš un mums rūp(cerams)!

digitalk

Youtūbā nevar, beidz fantazēt savā “atmaskošanas” degsmē.

waate waate

Sorry, http://www.youtube.com... ā, NĒ, bez www, moš ar hiper tekst transport protokol SEKJūRItī :)

digitalk

es jau vienreiz teicu, ka nevar. Youtube un LV internets nepavilks vienlaicīgu 214521 apmācāmo pieslēgšanos, pat ja pieslēgsies tikai trešdaļa. tas nemaz nerunājot par lēno internetu ļoti daudzās vietās.

waate waate

Pag, vai tad gaisma, kas iet caur Baltijas jūru, vairs neko nespēj? Ir tak ārkārtas stāvoklis! Jaunatnei eksponenti vaig saprast tagad, nevis pec gada, kad knapūsa izaugusi… njā, laikam tālāk par Menča laiku neesam tikuši, virszemes TV ar pal bloku… 20+ gadu laikā esam tikuši tikai līdz apzīmējumiem: digi, tech, 5G, telecom, blā, blā, blāā… Ja kas, Menča laikā, apmācāmie bij sadalīti pa 5 klasēm katrā pa 30, nevis kā tagad, knapi var salasīt vienu… Rādio būtu lētāk. Lai vai kā, gribu redzēt tāmi! Līdzinās Šipša prikolam uz simtgadi – 666,60 auras par pīkstienu miķī… Šis projekts ar – 365… Read more »

Remarx

Viss jaunais ir labi aizmirsts vecais!. Es atceros padomju laikos kad bija pa TV kasti mācību programmas, latviešu valodā no rītiem un vēl bija tāda 2 vissavienības programma kur šādas programmas bija krievu valodā. Pēdējie no šādām atvadījās bija Krievija šiem bija vēl 4 programma Maskavas apgabalā ko arī sauca Izglītojošais kanāls. (Образовательный канал).

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: