Bezpeļņas organizācija Internet Archive, kuras mērķis ir nodrošināt dažādu grāmatu, audio, video materiālu, kā arī bilžu pieejamību digitālā formātā ikvienam patērētājam, krīzes laikā visiem interesentiem atvērusi savu projektu Open Library, ļaujot mums pieeju 1,4 miljoniem ieskenētu grāmatu.

Līdz šim digitālā bibliotēka darbojusies nosacīti pēc fiziskas bibliotēkas modeļa, kurā cilvēkiem tiek izsniegts viens eksemplārs, un ja tā vairs nav “plauktā”, tad vai nu to nevar saņemt vai arī jāgaida rindā, kas, domājot par digitālu formātu, liekas nedaudz nepierasti, bet tāda bija izvēlētā sistēma. Tomēr uz karantīnas periodu, Open Library ir atcēlusi visus saņemšanas ierobežojumus, un cilvēkiem ir iespējams lasīt digitālās kopijas vai lejupielādēt tās, taču ar ierobežotu iespēju tās izprintēt.

Bibliotēkā Open Library ir pieejamas visas Harija Potera sērijas grāmatas pat no dažādu gadu izdevumiem, kā arī “Da Vinči Kods”, “Hamlets” vai grāmata “IT”, pēc kuras motīviem uzņemta populārā šausmu filma, kā arī atrodami darbi latviešu valodā. Piemēram, Armanda Pučes grāmata “Ozo”. Šajā plašajā klāstā kaut ko piemērotu savai gaumei atradīs ikviens. Jāpiebilst, ka ja šobrīd rokas ir brīvākas, tad katram no mums ir iespēja papildināt digitālo krātuvi.

Avots: ekrānšāviņš no Open Library

Vietā pieminēt, ka arī Latvijā jau kopš 2019. gada sākuma darbojas digitālo grāmatu bibliotēka 3td.lv, kurā ikviens bez maksas var piekļūt pie vairākiem simtiem grāmatu latviešu valodā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments