Vēl nepublicētā 3 sociologu pētījumā no Brauna universitātes (Brown University) ASV atklājies, ka ceturtā daļa no tvītiem saistībā ar klimata izmaiņām (#climatetwitter) tiek radīti pateicoties viltus profiliem. Šādi dati iegūti laika periodā no 2017. gada 28. maija līdz 31. jūnijam, laikā, kad prezidents Donalds Tramps paziņoja par izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma.

Šajā laikā tika uzrakstīti 6,5 miljoni ierakstu, kuri sevī ietvēra atslēgas vārdus “climate change”, “global warming” and “paris climate agreement”. Tālāk ar nejaušības palīdzību analīzei tika atlasīti 167 259 tvīti. Pēc tam ar speciāli izstrādāta mašīnmācīšanās algoritma palīdzību tika pārbaudīta attiecīgā profila autentiskumu, šo servisu Botometer iespējams izmantot ikvienam. Ar Kursora Twitter kontu viss ir kārtībā, bet nedaudz pārsteidza mana konta salīdzinoši augstais rezultāts (laikam nevajag dalīties ar visiem muļķīgajiem konkursiem…), arī Kristapam viss okay.

Šie tvīti ir tieši par klimata pārmaiņu noliegšanu, ka patiesībā tas nenotiek, kā arī pozitīvā gaismā izceļ pozitīvus pētījumus par fosilās enerģijas nozīmi. Papildus tam arī aizstāvot Trampa izvēli izstāties no Parīzes vienošanās. Šādiem ierakstiem sociālajos tīklos ir vēl viens efekts, kas patiesībā informācijas patērētājam vienkārši liek ignorēt tematu kā tādu. Atšķirt lielo daudzumu viltus informācijas no reālās informācijas var būt ļoti grūti, kas vienkārši atgrūž cilvēku, tādējādi tiek panākts efekts, ka cilvēks vispār ignorē problēmu.

Pārskrienot pāri vēl nepublicētajam pētījumam, neizdevās atrast kādu analīzi par šo viltus ziņu izcelsmi, vai tā ir saistīta ar noteiktiem cilvēkiem, profiliem, bet tajā ir ļoti sīki aprakstīta tieši datu apstrāde, kas nozīmē, ka pētījums ir kvalitatīvs. Tiesa, tiek vilktas attiecīgās paralēlēs ar politiskajām interesēm. Ja kāds kaut ko atrod, var droši padalīties.

Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
KrotowWANKristaps SkutelisLANHenrijs Avotiņš Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Muah
Viesis
Muah

Par to ceturto daļu varētu būt arī pārspīlēts. Vienkārši daļai noliedzēju intelekts īpaši neatšķiras no tāda triviāla bota līmeņa.

how dare
Viesis
how dare

botu fermas kurina par grētinismu, izrādās?

how dare
Viesis
how dare

Tā kā ar klimata izmaiņu saukli var adminsitrēt veselas nozares, tad – esiet droši – ar klimata glābšanas saukli šobrīd operē t.sk. arī industrijas. Piem. liek jums pirkt elektroauto, neskatoties uz to faktiskajiem trūkumiem u.c. problēmām, kuras tiks apspriestas 10+ gadus vēlāk, kad lielākā daļa būs piespiesti nodot lūžņos savu auto un nopirkt elektrisko. Atpakaļceļa nebūs un tad varēs risināt ar e-auto saistītās problēmas. Pasaule nemitīgi mainās, cilvēka daba – nekad)))

AC/DC
Viesis
AC/DC

Manam EV jau 8 gadi un neizskatās, ka taisītos mirt…

Iron Maiden
Viesis
Iron Maiden

Un kā no “nodot lūžņos savu auto un nopirkt elektrisko” var secināt, ka elektriskie auto mirs pēc 10 gadiem?
Ar nodokļiem un likumiem piespiedīs atteikties no iekšdedzes auto un pāriet uz elektriskajiem.

LAN
Viesis
LAN

Pagaidām dzīve pierāda, ka elektroauto ar laiku paliek tikai labāki – sākot ar OTA atjauninājumiem:
https://electrek.co/2019/10/26/tesla-update-power-automatic-navigation-more/
beidzot ar to, ka tie paliek ar laiku tikai “zaļāki”, jo elektrības tīkls paliek mazāk piesārņojošs, kā arī pēc 10 gadiem akumulatora nomaiņa būs lētāka (varbūt izņemot Nissan), kā arī akumulatora enerģijas ietilpība varētu būt lielāka kā tagad.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Šajā sakarā atceros pagājušās nedēļas ziņu, ka Tesla par papildus naudu ar programmatūras atjauninājuma palīdzību Model 3 mašīnām aktivizēs aizmugurējo krēslu apsildi, kas mašīnā jau ir iebūvēta. Vai nav bezkaunība?

Krotow
Viesis
Krotow

Auto iphonizācijas sekas. Kas lietojuši freemium tipa programmas (piem. spēles, ko nevar iziet, neiepiķojot kārtīgu čunguru īstas naudas), sapratīs.

WAN
Viesis
WAN

Šķiet, ka netiek apspriests elektroauto komforts. OTA jau arī nav lieta, kas ir pieejama tikai elektroauto – ja gludeklis ir pieslēgts netam, tas var saņemt apdeitus. Tas, ka elektroauto saņemt apdeitus, kopumā it kā ir uh! bet ko tas maina kopumā? Ar katru nākamo apdeitu kļūs ekonomiskāka? Jā, bagus izķers, varbūt pat atsūtīs kādu algoritma uzlabojumu ( un gan jau gadīsies pa kādami problēmai, kā jau ar softu). Un gan jau būs arī pretēji, kā vīram kas nopērkot lietotu teslu no dīlera, atklāja ka ražotājs deaktivējis kautkādu fīču, kuras dēļ tas vispār bija pircis to auto. Dzīve ir kā konfekte,… Read more »

SS...
Viesis
SS...

Izlasot šo “Šie tvīti ir tieši par klimata pārmaiņu noliegšanu” sapratu, ka šis “pētijums” ir kārtējā ekofašistu propoganda ! Ar padebīlo Gretu ari izgāzās !