Kāds gudrs vīrs vārdā Maiks O’Konors (Mike O’Connor) interneta rašanās pirmsākumos savā īpašumā ieguva visai noderīgus domēnvārdus, un augot internetam, auga pieprasījums un visas šīs kapitālistiskās pasaules melnā puse – cena par noteikto domēnu. Tā nu ir sanācis, ka Maika īpašumā ir viens no pasaules bīstamākajiem domēniem “Corp.com“, par kuru tiek prasīti 1,7 miljoni dolāru.

Patiesībā ne jau vārda nozīmē ir tā nepatīkamā un īpašā vērtība, bet gan kāda senāku Windows darbināto datoru ievainojamība, kura ļauj caur “corp.com” vārdu pieslēgties pie uzņēmuma iekšējām sistēmām. Tas ir pateicoties tādam servisam kā Windows Active Directory, kura pirmsākumos ierīču atpazīšanai tika izmantots ceļš, kurš saucās “corp”. Kas tīri teorētiski nozīmē to, ka caur “corp.com” jebkura uzņēmuma iekšējais darbinieks, kurš ir pieslēgts iekšējam tīklam no ārienes, var piekļūt visām sistēmām un informācijai.

Līdz ar to ir skaidra augstā cena, protams, nez vai īpašnieka mērķis ir, lai šāda iespējas nonāktu ļaundaru lokā, jo ilgu laiku “corp.com” netika pārdots. Jāatzīmē gan, ka Active Directory ir mainījusi savu uzbūvi, un šis triks varētu vairs tik viegli neiet cauri, bet kopumā iezīmē ļoti interesantu datoru un tīklu ievainojamību. Par to vairāk vari izlasīt šajā bloga rakstā.

Maikam pieder arī tādi domēni kā “pub.com”, “grill.com”, “www.cafes.com” u.c. Savulaik piederēja arī “bar.com“, bet nu izskatās, ka kāds to ir pārņēmis savā aizgādībā.

Kādi ir jūsu interesantākie domēni, kurus esiet uzgājuši vai varbūt arī turiet noslēpumā tītus īstajai pārdošanas reizei?

Reklāma

11
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
UrlUsinssKristaps SkutelisReinis RozitisValsts Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Tasesmues
Viesis
Tasesmues

Man ir diezgan labs .lv domēns. Nu jau kādus padsmit gadus, bet negrasos to pārdot. Vairākus gadus atpakaļ kaut kāda Latvijas kompānija interesējās par iegādi, bet nejūtu vēlmi to pārdot.

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Kāds domēns?

Peters Leo
Viesis
Peters Leo

Sākam minēt mans variants ir: gribu.lv

Tasesmues
Viesis
Tasesmues

Diemžēl nē :D
Pirms vēl lokālpatriotisms palika populārs, sāku būvēt interneta veikalu Latvijā ražotām precēm. Domēns vēl saglabājies.

Valsts
Viesis
Valsts

latvija.lv :D pagaidām iedots īrei valstij :D

Url
Viesis
Url

Cik piedāvaja par domēnu?

digitalk
Member
digitalk

“Kāds kretīns un spekulants, moderni dēvēts par kiberskvoteri, vārdā Maiks O’Konors”… tālāk kā tekstā.

Reinis Rozitis
Member
Reinis Rozitis

.com domēnu sakarā tagad ir zināms cepiens par ICANN un Verisign – https://www.engadget.com/2020-02-11-icann-verisign-com-price-changes.html

https://www.namecheap.com/blog/icann-allows-com-price-increases-gets-more-money/

> vai varbūt arī turiet noslēpumā tītus īstajai pārdošanas reizei?

nihili.st

Usinss
Viesis
Usinss

Tāda pīle. Taču lokālajā DNS uz.iec, ka corp.com ir lokāls dators un viss… Nu tādu , atvainojos, herņu raksta par neko. Ja būtu reāls risks, sen būt atjauninājums pirmajā minūtē izlaists. tik pat labi var stresot par example.com …

Kristaps Skutelis
Kursors.lv
Kristaps Skutelis

Nu, acīmredzot, ne visi par to aizdomājas. Cik sapratu no Krebs raksta, tad šis vairāk aktuāli bija pirms kāda laiciņa.

Usinss
Viesis
Usinss

Active Directory service darbojas uz DNS servera pamata. Bez lokala DNS nekas nenotiek. Un jau tad varēja iestatīt, ka lokālais DNS šo ignorē un tiek visa informācija novirzīta uz “melno caurumu” + ja ievadi šō domēnu pārlūkā, viņš jau sen ir aktīvs. Atveras godaddy serveris, tātad ir sen jau atbilde no kaut kāda servera, tātad viņš pieņem pieprasījumus. Reāli, tik pat aktuāli, cik nopirkt zemi uz mēness vai jebkuras citas planētas… samaksā naudu, nekad tur nebūsi un mūžu tiesāsies, lai NASA Tev samaksā, ka viņu zonde pa turieni braukā….