Quantcast
More
  Reklāma

  Noskaties Latvijā radītu virtuālo autisma simulāciju (video)

  Jaunākie raksti

  Tas, kas tev ir ierasta situācija skolā, var būt smags pārdzīvojums vienaudzim ar autiskā spektra traucējumiem. Projekta “Piedzīvo citādo” virtuālā autisma simulācija tagad ir pieejama ikvienam, kā arī, augstās atsaucības dēļ,  turpinās pieteikšanās darbnīcām bērniem un pedagogiem Latvijas skolās.

  Projekts “Piedzīvo citādo” ir tapis centra “Solis augšup” sadarbībā ar Jauniešu Pastorālo māju un Riga Innovation Group (RIG) virtuālās realitātes speciālistiem, ar Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta Integrācijas programmas līdzfinansējumu. Projekta mērķis ir veicināt izpratni par autismu un empātiju pret cilvēkiem tā spektrā, it īpaši bērnu un jauniešu vidū. Tas ir arī svarīgi, jo Latvijā pastāv problēma attiecībā uz mobingu skolās. Gan Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD), gan Eiropas Savienības (ES) valstu vidū Latvija ir pārliecinoša līdere skolēnu savstarpējās izsmiešanā un vardarbībā skolas vidē. Turklāt situācija turpina pasliktināties.

  Riga Innovation Group komanda sadarbībā ar Dirty Deal Audio sadarbojās ar autiskā spektra traucējumu speciālistiem un brīvprātīgajiem Latvijā un ārzemēs, kuri 2 mēnešu laikā testēja un palīdzēja interpretēt savas sajūtas caur vizuāliem un audio efektiem, pēc iespējas pietuvinot tos reālitātei.

  Izveidotās pieredzes mērķis ir palīdzēt veidot priekštatu par to, kā skolā parastas mācību stundas laikā var justies un uztvert sensoros stimulus bērns ar autiskā spektra traucējumiem. Atsauksmes liecina, ka pieredze ir līdz šim viena no visprecīzāk izstrādātajām autisma simulācijām pasaulē. Tājā iekļauti vismaz 10 sensorie stimuli, piemēram, negaidītas skaņas, “spontāns” darbs grupās, ilgs acu kontakts, spilgta gaisma un citi, kas nodarbībās pēc noskatīšanās tiek analizēti ar bērniem un pedagogiem, lai mēs maksimāli saprastu viens otru un būtu iecietīgāki.

  Līdz šim brīdim “Solis augšup” speciālisti un brīvprātīgie jaunieši ir novadījuši darbnīcas 6 Rīgas skolās, kurās dalību ņēmuši vairāk par 200 bērniem. Tāpat novadītas darbnīcas pedagogiem 3 bērnu dārzos, 2 skolās, Laboratorium.lv, starptautiskā konferencē “Labā prakse autisma jomā 2019”, kā arī saņemta Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamenta balva Jaunatnes līdzdalības nominācijā “Labākai dzīvei” par drosmi un inovācijām, sniedzot atbalstu mazāk aizsargātām bērnu un jauniešu grupām.

  Projekta autori aicina noskatīties simulāciju gan youtube 360 video formātā ar austiņām, gan virtuālās realitātes (VR) brillēs, kā arī pieteikties nodarbībām, ja tavā skolā ir bērns ar autiskā spektra traucējumiem, vai tu pazīsti kādu klasi vai pedagogus, kuriem šāds projekts būtu lietderīgs.

  Nodarbība ietver sevī sarunu par to, kas ir citādais un kas mūs vieno; stāstījumu par to, kā dēļ autiska spektra traucējumiem var tikt uztverta apkārtējā vide un veidoties komunikācijas grūtības; darbu grupās; VR simulāciju.

  Pieteikties var rakstot uz dm@nepaliecviens.lv (Diāna Mekša, dienas centra “Solis Augšup” vadītāja). VR pieredze būs pieejama ikvienam nepaliecviens.lv mājas lapā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Yeah
  10.02.2020 09:35

  Wow, šis gan ir kautkas interesants.

  Reklāma