Lai arī Wacom zīmēšanas planšetēm nebūtu nekādas daļas gar lietotāja paradumiem, tomēr tās pieķertas izsekojot lietotāju darbības datorā. Wacom planšetes tiek vainotas atvērto lietotņu novērošanā un datu sūtīšanā prom no lietotāja datora.

Wacom pagaidām nav sniedzis nekādu oficiālu atbildi.

Šobrīd atklāts, ka Wacom planšetes pieskata tās datora lietotnes, ko lietotājs atvēris (pašu lietotnes atvēršanas faktu, nevis saturu) datorā. Wacom privātuma politikā ir punkti, kas norāda uz iespēju vākt datus par datora komponentēm (tehnisko informāciju) un datu padošanu uz Google Analytics. Bet zīmēšanas planšetei nebūtu jāgrābstās gar programmu sarakstu un nebūtu jāpieskata, kuras programmas tiek atvērtas.

Wacom Desktop Center programmatūrā ir iespēja atteikties no Wacom Experience Program, tad tiekot pārtraukta datu vākšana.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Rihards Apsitis

Ieteiktu izpētīt savu profilu FB un pieprasīt par sevi savākto info – https://www.facebook.com/dyi. Cilvēks 2 gadus vispār FB nav vēris vaļā, bet pietika ar to, ka FB autorizāciju izmanto citās lietotnēs kā rezultātā viss ko tu dari tiek piefiksēts.

digitalk

ja Wacom par šādām darbībām ir brīdinājis un atļauj tās atslēgt, tad kāpēc lai planšetes softs nepieskatītu, kas tiek atvērts tā darbības laikā? paši noteikti būtu pirmie bļāvēji, ja 2k vērtā planšete sāktu raustīties, piemēram, saņemot ziņas feisītī un neviens to nelabotu pusgadu.

Kristaps Skutelis

Manuprāt, te ir vairākas problēmas. Pirmkārt, tiek ievākta un prom sūtīta informācija par visām uz datora atvērtajām programmām. Otrkārt, kāpēc jādod dati trešajai pusei? Wacom mierīgi varētu vākt šo informāciju savā pusē un atbildēt par datu drošību paši.

digitalk

“pirmkārt” ir ļoti loģisks, ir nepieciešama statistika, kas tiek vērts vaļā, lai sūdzību gadījumā varētu noteikt atvērtās programmas (nevis uzinstalētās). “otrkārt” grūti teikt — vai tad outsourcings ir aizliegts? nav. varbūt ir bijusi kāda GA vākto datu skandaloza tirgošana vai noplūde ar tiesu darbiem, daudzmiljonu sodiem un vadošo galvu ripošanu? it kā nav dzirdēts. varbūt tad GA spēj nodrošināt daudz labāku datu drošību par pašu Wacom, kurš nespecializējas sensitīvu datu apstrādē?

Kristaps Skutelis

Manuprāt, būtu normāli gribēt izmantojot viena ražotāja ierīci negribēt, lai tik sensitīvi dati klīst apkāt pie citiem uzņēmumiem. Gan jau pasaulē ir daudz cilvēku, kam nepatīk Google.